Máme novou mistryni

Zlatá forma Fojtíkové


Den po vrcholné akci mužů, tedy poslední srpnovou neděli, pořádal TJ Slavoj Český Brod i ženský šampionát singlistek. S vysokými ambicemi do něj vstupovaly především zástupkyně domácího oddílu. Ty nakonec obsadily tři místa mezi elitním kvartetem. Nejvyšší stupínek jim ovšem unikl. Zlato si do pražských Vršovic odvezla obhájkyně titulu Aneta Fojtíková.

Šestnáct účastnic bylo nasazeno do čtyř skupin. Do play-of postupovaly vždy nejlepší dvě hráčky. Skupinou A prolétla nejlépe pozdější vítězka Fojtíková, která povolila soupeřkám pouhých 16 míčů v šesti setech. Druhé místo obsadila Tumová ze Santošky. Skupinu B ovládla domácí Vokáčová, jež však překvapivě podlehla Svobodové. Do vyřazovacích bojů ještě postoupila Koscelánská z Útěchova. Ve skupině C dominovala Cibulková před maďarskou singlistkou v dresu Útěchova Körösi-Pál. A konečně skupinou D prošla suverénně Bálková, již do čtvrtfinále doprovodila Tomšová ze Santošky. 

Ve čtvrtfinále pokračovala spanilá jízda Fojtíkové, která povolila Körösi-Pál pouhých osm míčů. Zbylá klání patřily českobrodským barvám. Vokáčová se trápila s Tomšovou jen v úvodní sadě, Cibulková přehrála Tumovou a Bálková s přehledem poslala ze hry Koscelánskou. 

Herně se lepšící Vokáčová narazila v semifinále na Fojtíkovou. Ta ovšem poslala svou precizní hrou  českobrodské želízko v ohni do klání o bronz. Ve druhém semifinále došlo na klubové derby. Po lítém boji se posledním možným míčem prosadila Cibulková. Poražená Bálková si ale vše vynahradila v duelu o třetí pozici, když si si proti Vokáčové vybojovala místo na stupních pro nejlepší. 

Finále nabídlo nohejbal dvou rozdílných pojetí - ale obou na špičkové úrovni. První set pro sebe rozhodla vršovická hvězdička, ve druhém dominovala českobrodská stálice. Až v rozhodující sadě selhala Cibulkové mířidla a Fojtíková dotáhla své turnajové působení až ke korunovaci a obhajobě singlového trůnu. Poražená LENKA CIBULKOVÁ stříbrnou medaili brala: „Spokojená rozhodně jsem, i když ke zlatu nechybělo tak moc - a to byla úplná bomba. Aneta je ale skvělá singlistka s výborným polem, která jen tak balon nezkazí. Je těžké jí dát bod, když je všude. Jsem spíš útočný typ, který víc riskuje, takže si stačilo počkat na mé tři chyby za sebou ve třetím setu a bylo rozhodnuto." 

Vítězná ANETA FOJTÍKOVÁ si pochvalovala zejména kvalitní přípravu před mistrovstvím. „Probíhala podobně jako minulý rok. Měsíc před šampionátem jsem měla několik hodinových tréninků, za což patří velký dík klukům Honzovi Markovi a Ivo Nováčkovi.“ Samotná cesta turnajem byla podle ní obtížná už od čtvrfinále. „Los mi přidělil útěchovskou Evelin Körösi-Pál. „Bylo to naše první střetnutí a jsem velice ráda, že jsem z něj vyšla vítězně. V semifinále jsem narazila na Lucku Vokáčovou. V hlavě utkvěly dvě poslední porážky, i přesto jsem ale dokázala tuhle nepřízeň zarazit. Právě tyto dva zápasy hodnotím jako nejvydařenější. Finálová bitva byla pro mě náročná hlavně po psychické stránce. V prvním i druhém setu mi výrazně utekl začátek, ale ten první jsem ještě dokázala otočit. Třetí sada byla pouze o nevynucených chybách a více jich udělala soupeřka,“ líčila šťastná obhájkyně singlového titulu. 

Konečné pořadí turnaje: 

1. TJ Sokol Praha-Vršovice (Fojtíková) 

2. TJ Slavoj Český Brod B (Cibulková) 

3. TJ Slavoj Český Brod A (Bálková) 

4. TJ Slavoj Český Brod C (Vokáčová)