7. kolo - DOHRÁNO

Za poslední dva týdny se stihla odehrát 4 kola ligových utkání a to je pěkná porce zápasů. Proto i nám nemějte za zlé, že v kombinaci se svátečními dny nebyly všechny odkazy a články zveřejněny včas. Kdo nebyl osobně, nebo kdo nestihl online, může zápasy 7. kola ELM shlédnout alespoň zpětně a zjistit tak, ve kterém dílčím zápase který klub uhrál své body. Protože výsledky se zrodily vskutku...zajímavé! Děkujeme za pochopení, příjemnou zábavu u přenosů a nohu vejš.


Staří koně táhnou spolehlivě, to platí i pro nejvyšší ligovou soutěž mužů. V utkání 6. kola Šacung - Žatec tak divák mohl na hřišti sledovat výkony např. 41letého Kalase, 43letého Nepodala, 46letého Makary, 48letého Dráždila či 52letého Pinkra. Do této vybrané společnosti svůj premiérový start v extralize zapsal o mnoho mladší, 17letý ADAM FÜRBACHER, jinak kapitán dorosteneckého družstva Šacungu Benešov. Naše redakce mu dala tuplovanou důvěru, aby natipoval výsledky 7. a 8. extraligového kola.Extraliga - Rozpis zápasů a výsledky 7. kola


TJ Avia Čakovice "A" x SK Šacung Benešov 1947

DOHRÁNO

Nástup Čakovic byl famózní. Úvodní tři zápasy zvládly v bleskovém tempu a bez ztráty setu, soupeř byl chvílemi na ručník. J. Kalous s J. Chadimem porazili Kalase s Trucem, když po vcelku vyrovnané první sadě ve zbytku souboje dominovali. Ještě rychleji se vypořádali Kučera a T. Chadim s Doubravou, Sehrigem a střídajícím dorostencem Fürbacherem. Sérií tří „rychlovek“ pak uzavřel Kučerův trojlístek s J. Kalousem a J. Chadimem. Těm nedokázali vzdorovat Kalas s Tůmou, Nepodalem a opět alternujícím Fürbacherem. Komfortní náskok jakoby Pražany trochu ukolébal. A přišly komplikace. Doubravova trojice s Trucem a Sehrigem se mohla opřít o velmi solidní obranu a koncovky obou setů sehrála lépe než sestava Souček, Z. Kalous, Fík a střídající Pachman. Třetí dvojka a návrat Šacungu zpět do utkání. Na jejich tandemu Flaks, Nepodal si vylámali zuby Souček, Pachman i alternující Fík. Jenže v singlu se Čakovice mohou opřít o úřadujícího šampiona Z. Kalouse, jenž povolil Tůmovi jen sedm balonů. Nejdramatičtější bitvu pak nabídlo měření sil mezi Kučerovou a Doubravovou trojicí. V úvodním dějství se domácí na kurtu hledali, důkazem jsou jen tři uhrané míče. Jenže poté postupně přitlačili na pilu, získali druhou sadu a i ve třetí byli pořád o krok vpředu. Za stavu 9:8 J. Kalous chytil Doubravův útok a ten svůj vzápětí s jistotou proměnil. 5:2. S cílem ukončit utkání šla na hřiště Součkova formace. Ze svého stínu ale nevystoupila. První set sice ovládla s přehledem, ale hostující lavička už v jeho průběhu sáhla ke střídání. Dlouhána Nepodala vyměnil Fürbacher. Ten začal úřadovat na bloku, veterán Kalas zase v útoku a výsledkem byl obrat a korekce stavu. Účet střetnutí tak uzavřela až první čakovická dvojka, která neměla problémy se Sehrigem a Fürbacherem.MNK SILNICE GROUP Modřice "A" x NK CLIMAX Vsetín "A"

DOHRÁNO

Kdo čekal dlouhou a třaskavou bitvu dvou loni nejlepších týmů soutěže, nestačil se divit. Moravské derby trvalo jen něco málo přes dvě a půl hodiny. Demolici úřadujícího mistra zahájili Müller s Pospíšilem hladkou výhrou nad slovenským párem Brutovský, Stupák. Ještě větší problém pro Vsetín přišel vzápětí. Rosenberk a Hanus ve třetí sadě přetlačili Chalupu s Plachým, to už byla pořádná díra do plánů hostujícího celku. A Modřice pokračovaly v náporu. Pospíšilovo trio s Hanusem a Topinkou s přehledem skolilo Brutovského s Plachým, Vichtorou a alternujícím Belkem. 3:0. Jihomoravané byli v laufu a pozadu nechtěla zůstat ani Matkulčíkova ekipa s Müllerem a Rosenberkem. Ta si vyšlápla na Chalupovu formaci, ve které se v poli protočili Gargulák, Majštiník i Stupák. Akcie hostů se propadaly závratnou rychlostí. Majštiník a Belko sice vyhráli úvodní sadu vložené dvojice proti Burianovi s Gürtlerem a střídajícím Matkulčíkem. Ve druhém dějství už ale měli navrch domácí a Climaxu nepomohl ani Kůrka, jenž se také podíval na hřiště. I tiebreak patřil opět Modřicím, Burian jej ukončil patou za Belkův blok. Poslední šance pro Valachy, jak odvrátit blížící se debakl. Singl. Slovenského reprezentanta Stupáka vyzval modřický mladíček Hanus. V prvním setu byl Stupák suverénní. Postupem času ale domácí hráč získával půdu pod nohama, zatímco jeho sok začal chybovat. Konec zkrácené sady už Hanus dohrával v euforii. Valaši odjeli s kanárem.SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary "A" x TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice "A"

DOHRÁNO

Před začátkem by si na Čelákovice asi vsadil málokdo. V minulých kolech padly s Modřicemi i ve Vsetíně, zatímco Karlovarští si se stejnými protivníky poradili. Herní pohoda tedy měla být na domácí straně. Už zahajovací debly však  hypotézu nepotvrdily. Flekač s Kilíkem a alternujícím Šafrem zaskočili domácí příznivce a ve zkrácené hře srazili elitní lázeňské duo Vanke, D. Putík. Dobrý vstup hostů do utkání potvrdili vzápětí Kolenský s Kaděrou, ti otočili zápas proti Bíbrovi s J. Medkem. Do trojic vyrukoval Spartak s nově složenými formacemi. Proti prověřeným domácím sestavám však neměl šanci. Vanke, M. Medek a D. Putík vyprášili Kilíka s Flekačem a Šafrem. Tři sety pak vzdorovala Spilkova ekipa s Kolenským a Holasem druhé domácí trojici J. Medek, Bíbr, Hron a střídající Kokštein. Tiebreak ale ovládli s přehledem Západočeši. Začínalo se znovu. Třetí debl a znovu třísetová záležitost. Kokštein s J. Putíkem přemohli Spilku s Holasem a Liapor šel poprvé nahoru. Jenže nikoliv na dlouho. Hron totiž nestačil v singlu na Kolenského, jak jinak než ve zkrácené sadě. Před odvetami tak stáli oba soupeři opět na stejné čáře. Pak ale přišel pro domácí šok. Vankeho sestava hladce padla se Spilkovou trojicí. Problém ještě na chvíli zažehnal J. Medek se svými polaři. Druhá lázeňská formace si totiž nebrala servítky proti Kilíkovu uskupení, kde nepomohlo ani vystřídání Kaděry na blok. V odvetných deblech ovšem Čelákovičtí uloupili v Doubí dva body. Vyhráli oba dva. Kaděra s Kolenským to zvládli proti Vankemu s D. Putíkem a do obrany alternujícím M. Medkem ve třech setech, Flekačovi s Kilíkem stačily proti J. Medkovi s Bíbrem a střídajícím Hronem jen dvě sady.SK Start Praha x SKN Žatec

DOHRÁNO

Duel dvou celků ze dna tabulky nabídl dlouhou čtyřhodinovou řež, na jejímž konci opouštěli Střelecký ostrov spokojenější Severočeši. Začátek patřil Kaděrovi s Ungermannem, kteří v zahajovacím deblu rozstříleli Dráždila se Sýsem. Bratři Vítové pak oplatili stejnou mincí a deklasovali Kaplana s Novákem a střídajícím Marečkem. Ve trojicích udeřili Pražané. Sachlova sestava s Marečkem a Ungermannem ve zkrácené sadě přemohla O. Víta, Pinkra a Zlatohlávka. Jen dva sety pak potřebovali k navýšení domácího náskoku Kaděra, Klabík a Bálek. Ti si poradili s triem P. Vít, Dráždil, Sýs. Šanci na tříbodový trhák pak Start zahodil ve třetím deblu. Klabík s Markem si proti tandemu Pinkr, Jůzek připsali první set. Ve druhém ale veterán Pinkr zachoval za devítek chladnou hlavu a kraťasem poslal zápas do tiebreaku. Opět devítky a sudí posoudili poslední míč jako výtluk Klabíka hostujícím Jůzkem. Sníženo. O. Vít neměl v klání jednotlivců problémy s Marečkem, a když se v koncovce zkrácené sady prosadila formace P. Víta proti Sachlovi a spol., Žatec poprvé vedl. Drama pokračovalo. Sestava O. Víta o dva míče v tiebreaku udolala Kaděrovu trojici a hosté měli po sérii čtyř bodů v řadě remízu v kapse. Kaděra s Ungermannem odmítli kapitulovat, nejtěsnějším možným poměrem porazili bratry Víty a předali štafetu Novákovi s Kaplanem. Ti měli zařídit remízu. Jenže k té měli poměrně daleko. Dráždil se Sýsem taktickým výkonem dovedli tým z města chmele k prvnímu vítězství v sezoně. Stačily jim k tomu dva sety.


1. liga - Rozpis zápasů a výsledky 7. kola

Minule bod ze remízu z Modřic, teď první letošní vítězství. Jestli se v Holicích blýská na lepší časy, to ukážou až další kola. Jisté ale je, že Východočeši doma skolili Přerov a přesně v polovině základní části první ligy se odpíchli z poslední příčky tabulky. Válec s názvem Zruč se nezastavil ani ve městě pod Černou věží. Jeho sedmou obětí se stalo Dynamo České Budějovice. Prostějov se rval o bodový příspěvek v Čakovicích, až závěrečný debl rozhodl o tom, že odjel z metropole s prázdnou. V matných výkonech pokračuje loňský finalista soutěže - Modřice B. Po vysoké porážce od Českého Brodu drží Jihomoravané aktuálně v průběžném pořadí Černého Petra.

TJ AVIA Čakovice B vs TJ Sokol Prostějov dne 8.5.2019

T.J. Sokol Holice vs TJ Spartak MSEM Přerov

MNK SILNICE GROUP Modřice "B" x Areál Club Zruč-Senec

Kompletní reportáž ze 7. kola 1. ligy ZDE2. liga   

"A" - Rozpis zápasů a výsledky 7. kola 

"B" - Rozpis zápasů a výsledky 7. kola

Po dvou odehraných duelech byly Chabařovice v západní skupině druhé ligy poslední s nulou na bodovém kontě a nelichotivým skóre 3:12. Pak ale přišlo obdivuhodné procitnutí. Severočeši vyhráli čtyřikrát za sebou a z posledního místa se vyhoupli na druhé. Jejich poslední obětí se ve středu stal loňský finalista soutěže z Hradecka. Ve zbylých duelech si Legendy poradily se Slaným a rezerva Liaporu velkolepě otočila střetnutí se Zaječovem. Na východě už se Příšovice dostaly do provozní teploty a potvrdily svou kvalitu i ve Zbečníku. Naopak Žďár nad Sázavou klopýtl na Pankráci.

Kompletní reportáž ze 7. kola 2. ligy ZDEBOTAS Dorostenecká liga 

"A" - Rozpis zápasů a výsledky 7. kola  

"B" - Rozpis zápasů a výsledky 7. kola