8. kolo

Páté zápasy ve dvou týdnech čekají ligové hráče naší nohejbalové soutěže. Klobouk dolů. Je to porce! A vy pojďte fandit. 8. kolo je tady :)


Tipy 8. kola nám Adam Fürbacher z Šacungu natipoval již v rámci kola 7. V tom se trefil pouze do jednoho výsledku, za to však na zápasy přesně. Jak úspěšný bude v kole osmém si připomeňte ZDE.Extraliga - Rozpis zápasů a výsledky 8. kolaMNK SILNICE GROUP Modřice "A" x SKN Žatec

DOHRÁNO

Už vzdálené jsou časy, kdy si Modřičtí na Žatci vylámali zuby. Byť se hosté mohli v minulém kole potěšit prvním bodovým ziskem v letošním ročníku, na jih Moravy odjížděli nejen s pokorou, ale i bez Pinkra, Dráždila a Kovaříka. Domácí měli za sebou nabuzení ve formě kanárového pokoření mistra a v koncovkách se počínali zkušeně. V úvodních deblech to prokázali. Ne v tom prvním, tam hostující Zlatohlávek a Pertlík uhráli na Pospíšila s Müllerem v každém setu jen tři balony. Ve druhém pak Hanus a Rosenberk o jediný balon přetlačili duo bratří Vítů, které prohýřilo svůj náskok. Trojky dopadly smírem. Pospíšil, Hanus, Topinka a alternující Burian porazili Jůzka, O. Víta a Pertlíka, ve druhém trojkovém mači Matkulčík, Müller, Rosenberk a střídající Gürtler podlehli ve zkráceném setu Sýsovi, P. Vítovi a Zlatohlávkovi. 1:1 to dopadlo i ve střední pasáži, což nahrávalo domácím. Burian a Gürtler přehráli ve vložence Jůzka se Sýsem, v singlu Hanus nestačil na O. Víta. Obě odvety trojic za stavu 4:2 dopadly pro domácí barvy, ale snadné to vůbec nebylo. Pospíšilova sestava se po prvním prohraném setu s P. Vítovou formací probrala a úřadovala, poté Matkulčíkovo trio úspěšně odvrátilo trojici mečbolů a nakonec pokořilo O. Vítovu sestavu.


TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice "A" x TJ Avia Čakovice "A"

DOHRÁNO

Když v prvním kole Čakovice doma horko těžko udolali Středočechy, nikdo netušil, že od té doby to budou Pražané mít snažší a neztratí ani bod. Jejich válec přijel na horkou čelákovickou půdu, ale tentokrát tolik práce neměl. Domácí s desítkou hráčů vstoupili do utkání radostněji, když debl J. Kaděry a Kolenského v koncovkách zdolal Kučeru a T. Chadima. Jenže pak se třikrát potěšili hosté. Jako první to byla dvojka J. Kalouse a J. Chadima, která přehrála Kilíka s Flekačem. Druhý zářez přidali ve trojici Souček, Z. Kalous a Fík, těm neodolali Spilka, Koolenský, Holas a alternující mladík Matura. Do třetice udeřila trojice Kučery, J. Kalouse a J. Chadima, která neměla potíže s výkonem KIlíka, Flekače, Šafra a střídajícího J. Kaděry. Vedení 3:1 pro hosty doznalo korekce v nepárové části, ale tam se body rozdělily. Ve vložence Spilka, Holas a naskočivší Šafr ve třetí sadě udolali Součka s Pachmanem, podobně to dopadlo při porážce Kolenského od Z. Kalouse. I první odvetný duel došel do zkráceného setu, v něm Matura, Kolenský a Holas těsně padli proti Kučerově triu. I poslední, čtvrtá trojice dne, dopadla výhrou hostů. Postarala se o to Součkova formace po dvousetovém průběhu s Kilíkovou (i se střídajícím Barešem).

FotogalerieSK LIAPOR WITTE Karlovy Vary "A" x SK Šacung Benešov 1947

DOHRÁNO

Karlovy Vary disponují i přes domácí výpadek s Čelákovicemi slušnou formou a průběžná druhá příčka v tabulce to potvrzuje. Šacung odjel do lázeňského města bez Řeháka a Černoty, ale s touhou navázat na předchozí výkony. Brzy se však přesvědčil, že body budou viset vysoko, byť domácí postrádali J. Putíka. Vanke s D. Putíkem v prvním deblu nedali šanci Kalasovi, Trucovi a střídajícímu Makarovi. Druhá dvojka byla vyrovnanější, výhru nad Doubravou a Sehrigem zapsali domácí J. Medek s Kokšteinem. V koncovce třetího setu byla úspěšnější trojka Vanke, D. Putík, M. Medek, které podlehli Nepodal, Kalas a Voltr ml. Na 4:0 šli domácí po pohodovém průběhu trojice J. Medek, Bíbr, Kokštein, která skolila Doubravu, Truce, Sehriga a alternujícího Flakse. S hosty bylo zle a jediný jejich bodově vyjádřený vzdor přišel od třetího deblu Nepodala s Flaksem, kteří pokořili Hrona s M. Medkem. Domácí ale měli k dobru velký polštář a čtyřmi zcela jasnými sety utkání nekompromisně zavřeli. V zápase singlistů Hron vyškolil K. Tůmu a v první trojkové odvetě se Vankeho formace nezdržela s Doubravovou.

Kompletní reportáž z 8. kola ZDE


1. liga - Rozpis zápasů a výsledky 8. kola

Zběsilé tempo, kterým v posledních dnech uhání druhá nejvyšší soutěž, vyhovuje nejvíc Zruči a Českému Brodu. Oba týmy vyválčily v květnu plný počet bodů a po prvním odvetném kole vévodí prvoligové tabulce. Západočeši tentokrát vyučili modřické béčko. Ještě před rokem extraligový Český Brod pak uštědřil lekci Českým Budějovicím, když na jeho výkonu byla znát herní pohoda a chuť, již loni i na začátku letošní sezony marně hledal. Holice nenavázaly na domácí výhru z minulého kola a podlehly na svém kurtu Prostějovu. Úspěšný byl i druhý hanácký celek z Přerova.

MNK SILNICE GROUP Modřice "B" x Areál Club Zruč-Senec

Kompletní reportáž z 8. kola 1. ligy ZDE2. liga  
"A" - Rozpis zápasů a výsledky 8. kola 

"B" - Rozpis zápasů a výsledky 8. kola

Osmým kolem začaly i v druhé lize odvety. Ve východní skupině Vsetín oplatil Žďáru nad Sázavou porážku z úvodního kola. Valaši zvítězili podruhé v řadě a odlepili se ode dna tabulky. Zbečník i podruhé jednoznačně porazil Kroměříž a znovu se vyhoupl na druhé místo v průběžném pořadí, byť jen o skóre. Na západě se doma poměřily druhé Chabařovice s lídrem skupiny a znovu odešly poraženy. Zaječov nenašel ani podruhé v sezoně recept na vítězství nad Legendami z Českých Budějovic a tým Slaného promeškal úvod utkání v Karlových Varech, což se mu stalo nakonec osudným.

Kompletní reportáž z 8. kola 2. ligy ZDE


BOTAS Dorostenecká liga

Očekávané, rychlé a jednoznačné vítězství Českého Brodu nad Přerovem a dvě porážky celků z východních Čech nabídlo první odvetné kolo Botas dorostenecké ligy. Zatímco pro Holice byl bod z domácího zápolení s vedoucím Vsetínem asi maximem možného, Zbečník odjížděl po nejtěsnější prohře na modřické půdě s pocitem, že se určitě dalo uloupit víc. Na západě selhaly Čelákovice, jež na své půdě promarnily vedení 3:0 a nakonec v derby s Benešovem padly. Velmi cenné tři body si pak odvezli z jihočeské metropole dorostenci Zruče a zamíchali kartami v boji o play-off. Souboj Radomyšle s Karlovými Vary byl odložen.

"A" - Rozpis zápasů a výsledky 6. kola  

"B" - Rozpis zápasů a výsledky 6. kola

Kompletní reportáž z 6. kola BDL ZDE


1. liga ženy - Rozpis zápasů a výsledky 1. kola