9. kolo + DOHRÁNO + MČR dvojic a trojic - mladší žáci Karlovy Vary

Tahákem 9. kola je rozhodně souboj 1. s 2. A to jak v extralize, tak také v lize 1. Využijte příznivé předpovědi počasí a vyrazte zafandit z plných plic svým svěřencům. Nebo našemu nohejbalovému potěru, který poměří své síly v baště západočeského nohejbalu, ve Varech.


MČR dvojic mladších žáků - Karlovy Vary

MČR dvojic mladších žáků - Karlovy Vary

Elita nejmladší generace českých nohejbalistů měla o víkendu 18. a 19. května dostaveníčko v Karlových Varech. Na dvorcích SK Liapor WITTE v Doubí se konalo 12. GALA Mistrovství České republiky v nohejbalu dvojic a trojic mladších žáků. V obou disciplínách se ze zisku zlatých medailí radovali kluci z Modřic.

Celý článek ZDE


Extraliga

Miloslav Štolka, 32letý zručský bombarďák, který po ročním působení v Žatci vrátil zpět do svého mateřského klubu a je vítanou posilou pro souboje ve druhé nejvyšší soutěži. Naše redakce mu svěřila natipování výsledků 9. kola nejvyšší soutěže.

Rozpis zápasů a výsledky 9. kola


TJ Avia Čakovice "A" x SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary "A"

DOHRÁNO

Jestliže ještě loni si Varští na Čakovice věřili a dle výsledku oprávněně, letos se to trošku prohodilo. V Praze nebylo o vítězi utkání pochyb, a to hlavně zásluhou pohodového domácího vedení 3:0. O tento stav se přičinili jako první v deblu J. Kalous s J. Chadimem, kteří snadno skolili J. Medka, Bíbra a alternujcíího Hrona. Vyrovnanější byl druhý deblový zápas, ve kterém Kučera a T. Chadim udolali Vankeho a D. Putíka. Koncert kombinační trojky Kučery, J. Chadima a J. Kalouse odnesla sestava J. Medka, Bíbra, Kokšteina a střídajícího J. Putíka, rozdíl ve skóre byl 15 míčů! Za brzdu hostům málem zatáhla až Vankeho trojice s  D. Putíkem a M. Medkem, která ve třetí sadě ale neporazila Součka, Z. Kalouse a Fíka. Hezký souboj na "vloženkové" poměry se odehrál mezi Součkem, Pachmanem, alternujícím Fíkem na domácí straně a Kokšteinem, J. Putíkem a střídajícím M. Medkem na hostující. Výhru si odnesli znovu domácí a pro hosty to zavánělo kanárem. Ten ale zůstal v kleci, když se ve vyrovnaném singlu lehkých vah Z. Kalous nepopasoval s Hronem. Na konec se ale dlouho nečekalo, v souboji elitních trojkových formací si Kučerova připsala těsnou výhru nad Vankeho triem a šlo se zdravit.


SK Šacung Benešov 1947 x TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice "A"

DOHRÁNO

Derby nemívají zřejmého favorita, ale v tomto případě to neplatilo. Zatímco hosté byli kompletní, domácí postrádali hned čtveřici hráčů (Makara, Doubrava, Řehák, Černota) a to na velké plány nevypadalo. První tři zápasy nabídly kvalitní a bojovný nohejbal. V deblech Nepodal, Flaks a střídající Voltr ml. padli ve třetím setu s Kilíkem a Flekačem, stejně dopadl i druhý debl v podání Kalase a Truce s J. Kaděrou a Kolenským. Ve trojicích ztratili Nepodal, Kalas a Voltr ml. zápas se Spilkou, Flekačem a Šafrem v koncovkách. Tři prohrané vyrovnané zápasy domácí srazily a ti už poté proti velmi dobře hrajícímu soupeři nevyhráli ani set. Ve druhé trojici Flaks, Truc, Sehrig a střídající A. Fürbacher podlehli Kilíkovi, Kolenskému, Holasovi a naskočivšímu Maturovi. Ve třetím deblu Sehrig, A. Fürbacher a alternující Tůma nestačili na Holase a Šafra. Utkání uzavřela porážka Truce v zápase jednotlivců od Kolenského.


SKN Žatec x NK CLIMAX Vsetín "A"

DOHRÁNO

Úřadující mistr zatím nikterak neoslňuje a jeho vystoupení na půdě předposledního Žatce to jen prokázalo. Žatečtí si proti neplnému složení hostů (chyběl mj. Belko) nekomplikovali situaci a ukázali, že hlasy, které je před sezónou pasovaly na jasného outsidera, úplně pravdu neměly. Do utkání vstoupili lépe, když v deblu bratři Vítové o jediný míč třetí sady přetlačili Brutovského a Stupáka. Zteč hostů přišla záhy, Sýs a Dráždil neměli nárok na Chalupu a Plachého. Pokud by domácí vyhráli nějakou trojku, mohli sáhnout na bod. Jenže tato disciplína jim vůbec nešla a jen ve dvou setech mohli uvažovat o jejich zisku. V první trojici Pinkr, O. Vít a Zlatohlávek prohráli s Brutovským, Plachým a Vichtorou, ve druhé pak Sýs, P. Vít, Dráždil a alternující Jůzek s Chalupou, Kurkou a Stupákem. Domácí se ale nesložili a zvládnutou nepárovou pasáži srovnali na 3:3. Ve vložence se o to postarali Pinkr s Jůzkem, kteří udolali ve zkráceném setu Kurku a M. Tomka. Na ně navázal O. Vít, který si v úplné koncovce počínal rozvážněji než Stupák. Na pořadu byly odvetné trojky a tady si znovu domácí neškrtli. O. Vítovo trio proti Chalupově formaci neuhrálo tolik míčů, které jsou potřeba na výhru setu a ve druhé odvetě byli jen o něco lepší P. Vít a spol., výhra šla za Brutovského sestavou. Pěkný souboj se odehrál v předposledním deblu, kde po boji bratři Vítové porazili Chalupu a Plachého, kteří zazdili několik setbolů. Že by Dráždil se Sýsem zaskočili Brutovského se Stupákem se moc nečekalo, ale kdo zná žateckého veterána, může znejistět. Tentokrát se ale velké věci neděly a hostující debl situaci měl plně pod kontrolou. Za zmínku stojí řízení celého utkání zástupci obou družstev díky technické poruše vozu s rozhodčími.


SK Start Praha x MNK SILNICE GROUP Modřice "A"

DOHRÁNO

Pražané zdaleka boj o vyhnutí se sérii smrti nevzdali a pod novým trenérem za to chtěli konečně vzít. Nahrávalo jim jak domácí prostředí, tak i pohled na soupisku Jihomoravanů, kde chyběli jak Hanus, tak Müller. Jenže Modřičtí se letos s oslabeními umí vypořádat. I přesto asi nečekali, že odvezou oba body po pohodovém vítězství. Zejména, když M. Kaděra s Ungermannem vyprášili v deblu Buriana a Gürtlera. Sachl s Kaplanem poté podlehli Pospíšilovi s Rosenberkem. Obě trojky hosté urvali zkušeně v koncovkách zkrácených setů. Matkulčík, Rosenberk a Gürtler otočili průběh zápasu proti Sachlovi, Ungermannovi a Marečkovi, v další trojici Pospíšil, Spousta a Topinka posledním možným míčem porazili M. Kaděru, Klabíka a Bálka. Další zvládnutá koncovka třetího setu, to byl zápas hostující vloženky Matkulčík, Topinka versus Klabík, Novák a střídající Marek. Domácí rázem prohrávali 1:4 a to nebylo dobré. Nálada jim povedla i poté, co v souboji svátečních singlistů Klabík nestačil tempu Buriana. Když poté neuspěla Ungermannova trojková formace ani v odvetě a padla s Pospíšilovou, bylo vymalováno.

Kompletní článek ZDE


1. liga - Rozpis zápasů a výsledky 9. kola

Zatím nejtěžší výzvě čelil dosud stoprocentní lídr prvoligové tabulky ze Zruče. Ani na horké českobrodské půdě však Západočeši nezaváhali a díky perfektně sehraným závěrečným deblům i nadále procházejí soutěží bez ztráty bodu. Na druhou příčku znovu poskočily Čakovice B, které neměly slitování s okleštěnou holickou sestavou. Přerov si odvezl nejtěsnější porážku ze sousedního Prostějova a v klání dvou týmů ze spodní poloviny tabulky vyválčila modřická rezerva dva body v Českých Budějovicích.

TJ Slavoj Český Brod vs AC Zruč Senec

Fotogalerie

Český Brod chtěl uhájit domácí neporazitelnost, Západočeši zase natáhnout obdivuhodnou šňůru výher. Jedna série musela nutně skončit. Zahajovací debly naplnily papírové prognózy. Jak Cibulka s Janem Sýkorou, tak na druhé straně Štolka se Stehlíkem neměli se svými protivníky větší problémy. V prvním trojkovém mači na sebe narazily lepší formace obou týmů. Ešner, Cibulka a Janík dokázali otočit nepříznivý vývoj první sady, ale od poloviny zápasu se stále neporažené trio Štolka, Stehlík, Boček srovnalo v obraně, přestalo kazit a převzalo otěže zápasu do svých rukou. Vedení hostů mohli navýšit Knapp s Tomáškem a Vaňourkem, kteří měli proti mladíkům Čechovi, Zavackému a Petru Sýkorovi našlápnuto ke třetímu bodu. Jenže v závěru druhé sady selhali, což se jim vymstilo. A tak přetahovaná pokračovala. Třetí dvojku brali s přehledem Středočeši, singl získal po boji Stehlík proti Janu Sýkorovi. Ticho před bouří, tak se dají charakterizovat odvetné trojice. Obě lepší sestavy splnily povinnost a o rozdělení bodů tak měly rozhodnout až závěrečné dvojky. „Domácí lídři Cibulka s Janem Sýkorou do klíčového zápasu vstoupili trochu nekoncentrovaně a my jsme si náskok z úvodu pohlídali. Druhý set přinesl o poznání vyrovnanější podívanou, která vyvrcholila dlouhou výměnou za devítek,“ líčil stěžejní okamžiky předposledního zápasu kapitán Zruče PAVEL STEHLÍK. Nabito měli domácí, ale právě Stehlík nadvakrát vystihl Sýkorův úmysl a Štolka bitvu elitních deblů nekompromisně rozhodl. 4:5. Tíha okamžiku pak ležela na aktérech posledního zápasu dvojic. Psychickou výhodu měli v úvodu hostující Knapp s Bočkem, kteří ji také využili, byť až díky netradičně sehranému útoku za devítek. Ve druhém dějství už byla převaha zručského tandemu zřejmá. „Rozhodující body jsme ztratili v první trojici a singlu. Soupeř navíc daleko lépe zvádl obě poslední dvojice. Nejprve Tomáš Cibulka ztratil svojí neporazitelnost a posléze jsme nedokázali porazit papírově slabší dvojici hostů,“ okomentoval porážku hrající kouč domácích JAN SÝKORA.

Kompletní článek k 9. kolu 1. ligy ZDE


2. liga

"A" - Rozpis zápasů a výsledky 9. kola

"B" - Rozpis zápasů a výsledky 9. kola

Loňský vítěz západní skupiny z Hradecka stále nemůže najít  správnou formu, a tak se po porážce v Horažďovicích propadl až na předposlední příčku tabulky. Trápí se i Zaječov, jenž prohrál už pošesté v řadě. Tentokrát propadl ve středočeském klání na hřišti Slaného. Přímý souboj o druhé místo vyšel českobudějovickým Legendám, které doma přemohly karlovarské béčko. Na východě splnily Příšovice úlohu favorita a snadno zvítězily v Kroměříži. Na druhé pozici zaparkovala po výhře na Pankráci rezerva Vsetína.

Kompletní článek k 9. kolu 2. ligy ZDEBOTAS Dorostenecká liga
"A" - Rozpis zápasů a výsledky 7. kola

"B" - Rozpis zápasů a výsledky 7. kola

V Botas dorostenecké lize začínají vrcholit boje o play-off či vylepšení pozic pro vyřazovací část. Po selhání v minulém kole zabraly na západě Čelákovice, které nenechaly ve Zruči ani bod. Karlovy Vary skolily České Budějovice a Radomyšl uhájila nejtěsnější vítězství v Benešově. Na východě si ještě víc zkomplikovaly situaci Modřice, jež odjely s prázdnou z půdy vedoucího Vsetína. Přerov doma padl s Holicemi a Zbečník nestačil na úřadující mistry z Českého Brodu.

Celý článek ZDE


1. liga ženy - Rozpis zápasů a výsledky 2. kola

Dvojice loňských finalistek dala hned v úvodních kolech soupeřkám na vědomí, že jejich průnik do špičky ženské ligy nebude jednoduchý. V druhém hracím víkendu Český Brod dvakrát přejel Útěchov a jako předkrm k nedělnímu obědu si vychutnal i Čelákovice. Vršovice eliminovaly v kvalitním utkání ambiciózní Santošku, která si však vylepšila náladu vítězstvím v Čakovicích.

Kompletní článek z 2.hracího víkendu 1. ligy žen ZDE