10. kolo + DOHRÁNO

Nohejbalová sezóna se přehoupla do odvetných zápasů a tady už začíná skutečně přituhovat. Cesta do play off / play out nabírá na rychlosti. Užijte si s námi 10. kolo ligových soutěží.


Extraliga

Čelákovice to rozjely, lídr z Čakovic deklasoval mistra. To byly asi nejzajímavější okamžiky 10. kola nejvyšší mužské ligové soutěže. Čakovická drtička znovu nedala naději Vsetínu, tentokrát na jeho půdě. Čelákovice zapisují druhý kanár v řadě. Vážnější problém se svými protivníky ze spodní části tabulky neměly ani Modřice a Karlovy Vary.

Rozpis zápasů a výsledky 10. kola


MNK SILNICE GROUP Modřice "A" x SK Šacung Benešov 1947

DOHRÁNO

Šacung doma s vicemistrem pomýšlel na remízu, ale to byl v plné palbě. Nyní už zatímco Modřičtí uzdravili Hanuse i Müllera, Šacung postrádal hned pětici hráčů (Doubrava, Makara, Řehák, Voltr ml., Sehrig) i trenéra Voltra st. Bylo jasné, že by se musel stát zázrak, aby hosté u vicemistra bodově uspěli. První dvojky po bojovném výkonu hosté zremizovali, když domácí Pospíšil s Müllerem zdolali ve třetím setu Nepodala s Flaksem a naopak Hanus, Rosenberk a střídající Matkulčik ve třetí sadě nestačili na Kalase s Trucem. Domácí se spoléhají na trojice a i tentokrát obě vyhráli. Pospíšil, Hanus a Topinka přehráli Flakse, Truce a Černotu, stejně tak Matkulčík, Müller a Rosenberk Nepodala, Kalase, Tůmu a alternujícího Patáka. I střední nepárová část vyzněla pro domácí. Burian s Gürtlerem porazili Tůma, Černotu a naskočivšího Patáka, poté v zápase singlistů hostující Truc uhrál na Hanuse jen pět balonů. Hosté ale vyhráli první trojkovou odvetu, kde Nepodalova sestava skolila Pospíšilovu. Těsná bitva v poslední trojici mezi Matkulčíkovou a Flaksovou sestavou nakonec skončila výhrou domácí formaceTJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice "A" x SK Start Praha

DOHRÁNO

Nováček z Prahy měl ještě jistě v paměti nepříjemný kanárový křest nového hřiště, který obstaraly Čelákovice. Jenže zdá se, že k poučení nedošlo a výsledkem byl druhý kanár, k tomu tuplovaný, od stejného soupeře. Každému z týmů někdo chyběl hráč, domácím Šafr a Kilík, hostům Tůma. Utkání nebylo tak jednoznačné, jak napovídá výsledek, ale domácí i v dost kombinovaných sestavách nepřipustili v koncovkách jakoukoli komplikaci. To platilo už v úvodních dvojicích, kde J. Kaděra s Kolenským porazili Sachla a Kaplana a v té druhé dorostenec Matura s Flekačem uspěli proti M. Kaděrovi s Ungermannem. Trojky z domácího pohledu nabídly pohodovější výhry. Spilka, J. Kaděra a Flekač si poradili se Sachlem, Ungermannem, Marečkem a alternujícím Novákem, pak se Matura, Kolenský a Holas vypořádali s M. Kaděrou, Klabíkem, Bálkem a střídajícím Markem. Stav 4:0 dával jasno v tom, kdo bude vítězem. Přiblížení zajistila výhra Spilky a Holase ve vložené dvojce proti Klabíkovi s Markem. Kolenskému se v singlu za hosty postavil Ungermann, ale neměl nárok.

Fotogalerie z utkání od Michala NěmceNK CLIMAX Vsetín "A" x TJ Avia Čakovice "A"

DOHRÁNO

Lídr soutěže versus úřadující mistr, to byl bez vší pochybností tahák kola. Experti vědí, že vsetínské družině evidentně lépe sedí menší či halové prostory. Naopak Pražané se cítí nejlépe venku a na větší rozloze. I proto první letošní měření sil dopadlo jasnou výhrou Čakovic. A odveta ve Vsetíně dopadla stejně. Vsetín postrádal Belka, Čakovicím chyběli Pachman a Fík. První kámen vítězné mozaiky postavili hosté v úvodních dvojkových zápasech. Chalupa s Plachým podlehli v koncovce zkráceného dějství Kučerovi s Z. Kalousem, druhý dvojkový zápas Brutovského se Stupákem proti J. Kalousovi s J. Chadimem byl plně v režii hostů. Domácí dřeli, ale bod nevydolovali ani ve trojkách. Tam nejprve Chalupa, Supák, Gargulák a střídající Majštiník s Kurkou podlehli Součkovi, Z. Kalousovi a T. Chadimovi, poté Brutovský, Plachý a Vichtora prohráli s Kučerou, J. Kalousem a J. Chadimem. Blížící se konec domácích nadějí zařídila nepárová dvojice hostů Souček, T. Chadim, která skolila Kurku, Vichtoru a alternujícího Majštiníka. Domácí alespoň čestný úspěch dotáhli v zápase jednotlivců, kde Stupák v těžké bitvě vyzrál na Z. Kalouse. Na konec se ale nečekalo dlouho. Chalupovo trio padlo v odvetě nejtěsnějším rozdílem s Kučerovou formací.

Fotogalerie z utkání od Petra ČunkaSK LIAPOR WITTE Karlovy Vary "A" x SKN Žatec

DOHRÁNO

Žatečtí prostě na svého blízkého rivala neumí, a to dlouhodobě. Nedalo se moc předpokládat, že úděsná vzájemná bilance dozná změny. Hosté i bez Kovaříka, Sýse i Zlatohlávka ale neprodávali v jednotlivých zápasech kůži lacino. To neplatilo pro první debl, kde Vanke s D. Putíkem přehráli Pertlíka a Dráždila, ale zároveň domácí hrající trenér dohrál. Vyrovnání přišlo od bratří Vítů, kteří o jediný míč pokořili J. Medka a Bíbra - těm nestačilo ani šest mečbolů. I trojkové souboje byly hodně vyrovnané. Ten první, ve kterém se střetli D. Putík, Hron, M. Medek a Jůzek, P. Vít a Dráždil, skončil podsledním možným míčem pro domácí. Do třetí sady došla i druhá trojka, ve které J. Medek, Bíbr a Kokštein porazili Pinkra, O. Víta a Pertlíka. Stav 3:1 nahrával domácím barvám a vloženka ještě vedení navýšila. To Hron s Kokšteinem vyučovali Pinkra s Jůzkem. Pěkný singlový souboj opět došel na devítky zkráceného setu, výhru nad Hronem bral O. Vít. Domácí se ale revanšovali dvojicí výher v odvetách trojek. D. Putíkova formace porazila O. Vítovou a J. Medkova sehrála o něco náročnější, ale také vítězný souboj s P. Vítovou sestavou.1. liga - Rozpis zápasů a výsledky 10. kola

Drsně skončila vítězná série Zruče v první lize. Torzo sestavy Západočechů si dojelo pro debakl do Holic. V utkání hraném bez rozhodčích vyprovodili Mrákava a spol. soupeře s kanárem. Nic to však nemění na skutečnosti, že tým z Plzeňska si na čele udržuje komfortní náskok. O druhou příčku přišla po porážce v Českém Brodě čakovická rezerva, již na ní vystřídal právě sobotní protivník. Nečekal se jednoznačný triumf béčka Modřic nad čtvrtým Prostějovem. Poslední zůstávají České Budějovice, ztráta Jihočechů po nezdaru v Přerově opět narostla.


MNK SILNICE GROUP Modřice "B" x T.J. SOKOL I Prostějov

V Prostějově inkasovali Jihomoravané kanára, odveta však přinesla odlišný příběh. S výjimkou nepárové části měla modřická rezerva celé utkání pod kontrolou. Klid do domácích řad vnesly už zahajovací debly. Konupka s Halvou zdolali v koncovkách obou setů bratry Pírky a shodný scénář měl i souboj tandemu Gürtler, Šamalík s Robou a Svobodou. Třetí bod dokázala po třísetové bitvě přidat Halvova trojice. Jednu z posledních možností, jak po zpackaném začátku ještě s celým střetnutím něco udělat, poté měli v dresu Hanáků Klaudy, Svoboda, Roba a střídající Martin Deutsch. Konupkova ekipa se Spoustou a Gürtlerem ovšem byla proti. „Dobře hrající formace protivníka nám dělala velké problémy v obraně. Naštěstí jsme ale zvládli koncovku setu po dlouhé výměně. Druhá sada už byla jasně v naší režii,“ podotkl hrající kouč domácích JAKUB SPOUSTA. Prostějovští se dostali ke slovu teprve v prostřední pasáži. Klaudy s Valentou nejprve zametli s modřickými mladíky a Roba poté v singlu skolil novou modřickou posilu Šamalíka. 4:2. Žádný obrat se ale nekonal, prostějovské trojkové soužení totiž pokračovalo i v odvetné části. „Nejprve nastoupila Halvova sestava se Štěpánkem a Šamalíkem. Kluci začali výborně, když zvládla koncovku prvního setu. Ve druhém pak soupeře jasně přehráli. Další trojice byla soubojem bratrů Pírků s Valentou proti Konupkově formaci. Po zpřesnění mezihry a několika dobře zvládnutých obraných zákrocích se nám povedlo zápas i celé utkání ukončit v zkrácené sadě,“ popsal závěr duelu Spousta. „Zřejmě nejdůležitější byly prohrané úvodní dvě dvojky, které byly naprosto vyrovnané. Trojky jsme hráli dnes špatně, a to byla druhá příčina rychlého vedení soupeře. Naši šanci v první otočené trojici jsme promarnili kvůli vlastním chybám,“ okomentoval porážku prostějovský kormidelník RICHARD BENEŠ.

Celý článek 10. kola 1. ligy mužů ZDE2. liga

"A" - Rozpis zápasů a výsledky 10. kola 

"B" - Rozpis zápasů a výsledky 10. kola

edoucí týmy východní skupiny druhé ligy splnily povinnost a na domácích kolbištích byly stoprocentně úspěšné. Příšovice vrátily porážku Pankráci a Vsetín B skolil nováčka z Kroměříže. Solidní šanci na play-off udržel i Zbečník, jenž v mimořádně vyrovnaném střetnutí přetlačil soupeře ze Žďáru nad Sázavou. Na západě zaujalo vedoucí duo nevyrovnaností víkendových výkonů. Janovice-Horažďovice v sobotu jasně prohrály v Karlových Varech, ovšem hned v neděli deklasovaly na své antuce českobudějovické Legendy, které den předtím naopak dobyly domácí tvrz Hradecka. Spokojenost panuje určitě v Chabařovicích, kde zazpíval Slanému kanár.

Celý článek 10. kola 2. ligy mužů ZDEBOTAS Dorostenecká liga
"A" - Rozpis zápasů a výsledky 8. kola 

"B" - Rozpis zápasů a výsledky 8. kola

Kdo doprovodí Vsetín a Český Brod do play-off? Tak zní zásadní otázka východní skupiny Botas dorostenecké ligy. Oba adepti na postup z východu Čech dostali v tomto kole od vedoucích týmů pořádně naloženo. Holice padly s nulou na půdě obhájce titulu, Zbečník pak odešel se stejným debaklem od Vsetína dokonce z domácího kurtu. Zaváhání obou soků v boji o nadstavbu ovšem naplno nevyužili ani Modřičtí, kteří doma porazili Přerov jen za dva body. Pro Hanáky je to vůbec první letošní zisk. Suverénní byli i lídři západní skupiny. Radomyšl zametla se Zručí a Čelákovice vydrancovaly stánek českobudějovického Dynama. Nečekala se jednoznačná domácí porážka Karlových Varů od Benešova.

Celý článek 8. kola BDL ZDE


1. liga ženy - Rozpis zápasů a výsledky 3. kola

Dva výjezdy úřadujících mistryň z Vršovic a dvě přesvědčivá vítězství. Obě utkání s týmy, které pravděpodobně nebudou v ženské lize bojovat o špičku tabulky, zvládly šampiónky s rutinou. Jejich soupeřky, ať už z Čelákovic nebo Čakovic, však dokázaly využít každé jejich slabší chvilky a uhrály přijatelné výsledky.

Celý článek z 3. hracího víkendu 25. – 26. května ZDE