11. kolo +DOHRÁNO

Po týdenní pauze, kterou mělo na svědomí MČR trojic mužů, se nám opět roztáčí koloběh ligových soutěží. A vy můžete být s námi u toho, kdy v taháku kola poměří síly oba aktéři finálového souboje zmíněného trojkového šampionátu. Máme se na co těšit.


Tichý, nesobecký, bojovný a také velmi dobrý. A to ve všech disciplínách. Takový je základní profil karlovarského KARLA HRONA, který si před jménem může zapisovat titul exreprezentant. Od úspěšného mistrovství světa 2014 družstev v Brandýse nad Labem se český reprezentační výběr ale už na jeho služby nespoléhá. Letos ale odvádí svému klubu cenné služby, zejména ve své hlavní disciplíně - singlu, kde jej zdobí sedmdesátiprocentní bilance. I proto Varští jsou jen dva body od přímého vstupu do semifinále mužské extraligy. Hron se tak stal redakční volbou pro natipování 11. kola nejvyšší soutěže.


Extraliga

Rozpis zápasů a výsledky 11. kolaTJ Avia Čakovice "A" x MNK SILNICE GROUP Modřice "A"

DOHRÁNO

První versus druhý, lídr tabulky versus vicemistr. Jasná volba utkání kola. Pražané v prvním letošním měření sil jasně vyhráli a byli favoritem i pro odvetu. Hostům chyběl Müller, domácím Z. Kalous, ale k dispozici měli O. Cibulku. Hostující trenér Gulda postavil sestavu s důrazem na nepárovou část, i proto v prvním deblu J. Kalous s J. Chadimem pohodově vyhráli nad Burianem s Halvou. Hosté kontrovali těsnou třísetovou výhrou Pospíšila s Rosenberkem nad Kučerou s T. Chadimem. Plichtou skončily i trojkové mače. Kučera, J. Chadim a J. Kalous zdolali Matkulčíka, Buriana a Hanuse, ve druhé trojici Souček, T. Chadim a Fík ve třetí sadě na Pospíšila, Rosenberka a Topinku neuhráli ani balon. Nepárový blok ale už měl vítěze - domácí. Ve třetím deblu O. Cibulka a Pachman přehráli Matkulčíka a Hanuse, podobně si vedl J. Kalous proti Hanusovi. Domácí měli dvoubodový polštář a ten ještě navýšila výhra Kučerovy trojice nad Pospíšilovou. Tám hosté definitivně odpadli a Součkovo trio už s Matkulčíkovou formací nemělo moc práce.


SK Šacung Benešov 1947 x NK CLIMAX Vsetín "A"

DOHRÁNO

Jak mistr, tak Šacung se momentálně nenachází v nejlepším rozmaru. Oba týmy ale uzdravily některé své opory. Domácí, bez Doubravy a Černoty, ale již s Makarou, Řehákem i Flaksem, nevstoupili do utkání, kde hostům chyběl Belko, pravou nohou. Po úvodních dvojkách a první trojici prohrávali už 0:3. Ve dvojkách Kalas s Trucem nestačili na Chalupu a Stupáka, poté Nepodal s Flaksem byli balon od výhry, ale nakonec podlehli Brutovskému s Chalupou ve třetí sadě. V první trojici Nepodal, Kalas, Voltr ml. a střídající A. Fürbacher prohráli s Chalupou, Stupákem a Gargulákem. Domácí se dočkali až po nejtěsnější výhře Makary, Truce a Řeháka proti Brutovskému, Plachému, Vichtorovi a naskočivšímu Kurkovi. Makara s Řehákem si dali repete ve vložence, kde o balon předčili Kurku, Garguláka a alternujícího Vichtoru. V singlu Sehrig kladl Stupákovi odpor jen první set. V odvetách trojic se Nepodalova sestava popasovala ve třetí sadě s Brutovského triem, Makarova (se střídajícím Sehrigem) na Chalupovu ale nenašla recept. Utkání završila jasná porážka Kalase a Truce od dvojice Brutovský, Plachý.


SKN Žatec x TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice "A"

DOHRÁNO

Žatec s Čelákovicemi odehrává zajímavé a někdy dost vyhecované mače. Nabuzen dobrým výkonem z republikového šampionátu chtěl doma zapsat překvapení kola, zejména když hosté nebyli v plném složení. Jenže hned první vysoká karta nestačila - to debl batří Vítů padl ve dvou setech s Kilíkem a Flekačem. Dráždil a Kovařík nehráli ve druhém deblu zle, ale výhru si odnesli Kolenský s J. Kaděrou. Tím se domácí plány začaly hroutit a hosté bodovali dál, tentokrát zásluhou tria Spilka, Flekač, J. Kaděra, které bez větších potíží přehrálo Pinkra, O. Víta a Zlatohlávka. První domácí radost zapsali ve druhé trojici Jůzek, P. Vít a Kovařík, kteří si vyšlápli na Kilíka, Maturu a Kolenského. Velmi vyrovnaný souboj vloženek v podání Pinkra s Jůzkem proti Spilkovi s Barešem nakonec skončil vítězstvím hostů, kteří tak vedli 4:1. Pěkný souboj singlistů, to byla třísetová výhra O. Víta nad Kolenským. Domácí štírek byl při chuti a jím vedená trojice si v odvetě podala také ve zkrácené sadě Kilíkovu formaci (se střídajícím hrajícím trenérem Douckem). Dva bodové zisky domácí nabudily a ti se rvali o výhru v poslední trojici dne. P. Vítova formace i s pomocí alternujícího Dráždila ale na Spilkovu sestavu nevyzrála. Vítům debly nešly a byť proti Kolenskému s J. Kaděrou bojovali do úplného závěru setů a měli i setbol, byli to hosté, kteří odnášeli výhru dílčí i celkovou.


SK Start Praha x SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary "A"

DOHRÁNO

Druhý pražský celek v Karlových Varech moc dojem neudělal a od odvety očekával více. Chyběli mu ale D. Tůma i Marek. Vltavské vody zčeřila hned nejtěsnější výhra Ungermanna s M. Kaděrou nad J. Medkem a Kokšteinem. To ale lázeňské šviháky asi hodně nazlobilo, protože poté už nepovolili domácímu týmu zisk byť jediného dalšího setu. Demolici domácích ambicí načali v druhém deblu Vanke a D. Putík, na které Novák a Kaplan uhráli jen devět balonů. Z obou domácích trojek vzdorovala jen ta první M. Kaděry, Klabíka a Marečka, která podlehla v koncovkách J. Medkovi, Bíbrovi a Kokšteinovi. Sachl, Ungermann a O. Bálek versus Vanke, D. Putík a M. Medek, to byly druhé trojice, kde vládli jasně hosté. Ani ve střední pasáži se domácí nechytili. Sachl s Klabíkem dlouze trápili J. Putíka s Bíbrem, ale neporazili. Do singlu šel domácí matadot Ungermann, Hronovi byl soupeřem jen ve druhém setu. M. Kaděrovo trio v odvetě chtělo uspět, ale ani proti Vankeho trojici neuspělo.

Celý článek 11. kola extraligy mužů ZDE1. liga - Rozpis zápasů a výsledky 11. kola

Přerov šokoval výhrou na půdě lídra tabulky a Kop je zpět na hřišti. To jsou dvě hlavní zprávy z jedenáctého prvoligového kola. Zruč padla podruhé za sebou a její náskok na čele se ztenčil na tři body, naopak Hanáci posílili své šance na postup do play-off. Poprvé od svého zranění na podzimním světovém šampionátu v Rumunsku se v soutěžním střetnutí objevil na kurtu Pavel Kop a hned svým Holicím pomohl k vítězství na půdě Českých Budějovic. Zbylá dvě klání skončila nerozhodně. Smírně se rozešly rezervy Čakovic a Modřic a remíza se zrodila i v duelu Prostějova s Českým Brodem.

Celý článek 11. kola 1. ligy mužů ZDE2. liga
"A" - Rozpis zápasů a výsledky 11. kola 

"B" - Rozpis zápasů a výsledky 11. kola

Ani bod nezískaly hostující týmy v jedenáctém kole druhé ligy. V klání dvou celků ze spodku tabulky porazil Slaný soupeře z Hradecka. Uspěly i českobudějovické Legendy, na které si nepřišly Chabařovice. V Janovicích pak viděli diváci vítězství lídra tabulky nad posledním Zaječovem. Na východě si Žďár a Zbečník zkomplikovaly šanci na play-off. Celek z Vysočiny doma jasně podlehl vedoucím Příšovicím a Východočeši si odvezli nejtěsnější porážku z půdy pražské Pankráce. Jisté je, že Janovice-Horažďovice a Příšovice už o semifinále nikdo nepřipraví.

Celý článek 11. kola 2. ligy mužů ZDEBOTAS Dorostenecká liga
"A" - Rozpis zápasů a výsledky 9. kola

"B" - Rozpis zápasů a výsledky 9. kola

Až závěrečné kolo základní části Botas dorostenecké ligy určí posledního účastníka podzimního play-off. K sedmičce už jistých čtvrtfinalistů – Radomyšli, Čelákovicím, Benešovu, Karlovým Varům, Vsetínu, Českému Brodu a Modřicím – se připojí buď Zbečník, nebo Holice. Oba posledně jmenované týmy si to rozdají ve vzájemném souboji o postup. Východočeské derby tak bude mít zvláštní náboj. Holice si zadělaly na velký problém nečekaně vysokou domácí porážkou v klání s Modřicemi, ze kterého odešly s prázdnou. Teď budou muset ve Zbečníku zabrat a vyhrát ideálně za tři body, jinak je vyřazovací část mine. Naopak loňští finalisté z jihu Moravy odvrátili blamáž v poslední chvíli. Desáté kolo nabídne nejen zmíněný duel o všechno, ale i souboje o vylepšení pozic v tabulce a získání příjemnějšího protivníka pro čtvrfinále.

Celý článek z 9. kola BDL ZDE1. liga ženy - Rozpis zápasů a výsledky 4. kola

Ženská nejvyšší soutěž má za sebou jeden z vrcholů. V Českém Brodě  na sebe narazila dvě nejlepší družstva loňské sezony. V mimořádněm kvalitním a vyrovnaném střetnutí si obhájkyně titulu z Vršovic nakonec odvezly bod za nerozhodný výsledek. Premiérovou letošní výhru si připsaly Čelákovice, jež doma v dalším urputném klání přemohly Čakovice. Naopak souboj mezi Českým Brodem a Čakovicemi zvládly domácí favoritky s přehledem

Celý článek z 4. hracího víkendu 1. – 2. června ZDE1. liga ženy - Rozpis zápasů a výsledky 5. kola