12. kolo + DOHRÁNO

Další kolo klepe na dveře a s ním i naše přehledy ligových a streamy extraligových zápasů. Konkrétně extraliga nabídne souboje týmů, které jsou v tabulce u sebe velice blízko a pro play off potřebují každý bod. V 1. lize se to po zaváhání jejího lídra na předních pozicích také mele a v lize druhé se čeká na další semifinalisty, kteří doplní ty již jisté. Nicméně cesta vzhůru je pro všechny ještě dlouhá. Především pak do superfinále.


Mistrovskému celku extraligy se letos tolik nedaří a zatím nenastartoval svou drtivou jízdu, kterou proslul v předchozích sezónách. To si dobře uvědomuje i hlavní smečařský tahoun Vsetína JAN CHALUPA, který se delší čas pohybuje na rozhraní mužského reprezentačního dresu a kterého naše redakce oslovila k natipování 12. kola nejvyšší mužské soutěže.


Extraliga
Rozpis zápasů a výsledky 12. kola


MNK SILNICE GROUP Modřice "A" x TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice "A"

DOHRÁNO

Vicemistr bojuje s Karlovými Vary o druhou příčku tabulky a na jaře dokázal u Středočechů vyloupit bank. Proto na (téměř) domácí půdě nemusel trpět přehnaným respektem, byť neměli k dispozici Matkulčíka. Diváci se rozhodně nenudili, hrálo se napínavé střetnutí. Domácí měli na své straně i štěstí, alespoň v úvodu. Pospíšil s Müllerem posledním možným míčem přetlačili Kilíka a Flekače, téměř shodně se vedlo i Hanusovi s Rosenberkem proti Kolenskému s J. Kaděrou. Domácí se poté namlsali výhrou trojice Pospíšil, Hanus, Topinka, která přehrála Kilíka, Kolenského, Holase a střídajícího Maturu. Pak ale konečně prorazili hosté a ne jednou, ale hned třikrát. Spilka, Flekač a J. Kaděra porazili Müllera, Rosenberk, Halvu a naskočivšího Gürtlera. Nervózní souboj třetích deblů o balon dopadl lépe pro Holase, Šafra a střídajícího Spilku. A do třetice se hosté radovali prostřednictvím singlisty Kolenského, který ve třetím setu porazil Hanuse. Teď byli na tahu domácí a obě odvety trojek zvládli. Pospíšilova trojka (s Burianem) se Spilkovou sestavou neměla tolik práce, jako Müllerovo trio proti Kilíkově - ta došla na poslední možný míč. Stav 5:3 mohl domácí barvy zklidnit, ale Pospíšil s Müllerem také po nevyužitém mečbolu o balon padli s Kolenským a J. Kaděrou. A i poslední debl dne došel na devítky ve zkráceném dějství, to už ale hosté promarnili dva mečboly. Hanus a Rosenberk po třetím odvráceném mečbolu odešli radostně, Kilík s Flekačem se smutkem.


NK CLIMAX Vsetín "A" x SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary "A"

DOHRÁNO

Karlovarští letos mají dobře rozehráno a to se nedá říci o jejich soupeři, který ztratil naději na přímý vstup do elitní čtveřice. Navíc mistrovský celek v lázeňském městě první duel těsně prohrál. Domácím chyběl Belko, u hostů J. Putík. První debl skončil domácí těsnou výhrou, kterou proti J. Medkovi s Kokšteinem obstarali Chalupa se Stupákem. Srovnání přišlo po porážce Brutovského a Plachého od Vankeho s D. Putíkem. Ve první trojici domácí Chalupa, Stupák, Gargulák a střídající Kurka po výprasku ve druhém setu (1:10) pohrdli ve třetím vedením a o bod prohráli s J. Medkem, Bíbrem a Kokšteinem. Nedočkali se ani Brutovský, Plachý a Vichtora ve drúhé trojici, proti byli ve třetí sadě Vanke, D. Putík a M. Medek. Domácí tušili přicházející komplikace a chtěli brzdit nástup hostů ve vložence. Tam ale Kurka, Vichtora a střídající Gargulák podlehli Bíbrovi s M. Medkem a naskočivším Hronem. Za domácí se vyhrát povedlo až Stupákovi v singlu, když posledním možným balonem udolal Hrona. Jenže domácí trojice měly den blbec. Chalupovo trio padlo v koncovkách s Vankeho sestavou a ani poslední trojice dne v podání Brutovského, Plachého a Vichtory nedovedla za devítek ve třetím setu zápas s J. Medkovou formací k výhře.


SK Šacung Benešov 1947 x SK Start Praha

DOHRÁNO

Benešovští první vzájemný střet v Praze nezvládli a prohráli nečekaně vysoko 2:6. Proto k odvetě nastoupili správně nabuzení a po dlouhé době téměř kompletní (chyběl jen Černota). Hosté postrádali Sachla, Marka i Tůmu. První zápas dvojic Doubravy, Truce a střídajícího Sehriga proti Ungermannjovi s M. Kaděrou byl nervákem, který nakonec dopadl ve třetí sadě pro domácí. Naopak druhý debl v podání Nepodala s Flaksem proti Novákovi s Kaplanem byl jednoznačný a ovládli jej také domácí. Do třetího setu došel vítězný souboj trojice Doubravy, Truce, Řeháka a alternujícího Sehriga se sestavou Kaplana, Ungermanna a Marečka. To už hosté tušili, že se pražský scénář opakovat nebude. Zejména když další dva zápasy byly plně v domácí režii. Trojka Nepodala, Flakse a Voltr ml. přehrála M. Kaděru, Klabíka a Bálka a ve třetím deblu Makara a Řehák pohodově skolili Klabíka s Marečkem. Čestný bod hostů obstaral Ungermann singlovou výhrou nad Sehrigem. Z odvetných zápasů se hrál jediný, hostující Kaděrova trojice té Doubravově vzdorovala jen ve druhém setu. Poté se na areál snesla bouřka.


TJ Avia Čakovice "A" x SKN Žatec

DOHRÁNO

Pražané kosí soupeře bez milosti jak na běžícím páse a že by je na jejich hřišti přistihl v nedbalkách zrovna předposlední celek tabulky, to je jak ze sci-fi žánru. K tomu zatím poslední vzájemný mač skončil pro Žatec kanárovou rozlučkou. Hosté, navíc bez Pinkra, Sýse a Zlatohlávka, ale v první polovině na žádný odpis vůbec nevypadali. Hned první probuzení zažili v deblu J. Kalous s J. Chadimem, kteří ani v jednom setu na bratry Vítovy neměli nárok. Podobné ale platilo ve druhé dvojici, tam naopak domácí Kučera s T. Chadimem školili Jůzka a Kovaříka. Jediný míč dělil od výhry hostující trio Jůzek, O. Vít a Pertlík, nakonec byli šťastnější O. Cibulka, Kučera a J. Kalous. Hosté se ale přece jen v dalším tříseťáku dočkali, to Souček, T. Chadim, Fík a alternující Pachman podlehli P. Vítovi, Dráždilovi a Kovaříkovi. Stav 2:2 hosty mohl těšit, ale domácí ne. A ti udeřili okamžitě. Ve vložence O. Cibulka s Pachmanem nedali čuchnout Dráždilovi s Pertlíkem, v zápase jednotlivců to bylo hodně divoké, zle J. Kalous přece ejn O. Víta zlomil. Hosté nehráli ve trojkách žádný odvar a P. Vítova sestava potrápila Cibulkovu formaci, ta však získala důležitý pátý bod. Součkovo trio poté proti O. Vítově sestavě odčinilo předchozí zaváhání.

Celý článek z 12. kola EML ZDE1. liga

Rozpis zápasů a výsledky 12. kola

Dvě kola před koncem základní části první ligy jsou jisté dvě věci: Dynamo České Budějovice si zahraje sérii o udržení a Zruči už první místo nikdo nevezme. Vedoucí tým soutěže totiž po dvou porážkách zabral a vyhrál v Čakovicích. Vrcholí i souboj o druhou příčku. Český Brod padl doma s Holicemi a šanci na přímý postup do semifinále tak živí kromě něj i čakovické béčko a po výhře nad posledními Jihočechy také Prostějov. Důležité vítězství si připsala modřická rezerva, která doma srazila Přerov. Právě jeden z trojlístku desetibodových – Holice, Modřice B, Přerov – si na konci vytáhne černého Petra a bude muset do bojů o záchranu.

Celý článek z 12. kola 1. ligy mužů ZDE2. liga
"A" - Rozpis zápasů a výsledky 12. kola  

"B" - Rozpis zápasů a výsledky 12. kola

V obou skupinách druhé ligy se potkaly týmy z čela tabulky. Na východě si už jistý vítěz z Příšovic poradil na svém kurtu s druhým Vsetínem. Valaši tak musejí k potvrzení druhé příčky zdolat v příštím kole doma Zbečník, jinak dají šanci na postup do nadstavbové části právě svému protivníkovi. Na západě mají nejblíže k semifinále Legendy z Českých Budějovic, a to i přesto, že je nezvládnuté dvojice připravily o vítězství v souboji s lídrem skupiny. Pokud karlovarské béčko neprohraje v následujícím kole doma s Chabařovicemi, rozhodne se mezi ním a Legendami až v posledním kole na konci prázdnin. Jihočechům stačí k jistotě vyhrát ve Slaném, Liapor naopak bude čekat na jejich zaváhání.

Celý článek z 12. kola 2. ligy mužů ZDEBOTAS Dorostenecká liga
"A" - Rozpis zápasů a výsledky 10. kola 

"B" - Rozpis zápasů a výsledky 10. kola