MČR jednotlivců 2019 zná své vítěze - video, záznamy, články, rozhovory

Druhá a zároveň letos poslední republiková jednorázovka je za námi. Čelákovice se opět vyznamenaly a i díky skvěle načasovanému počasí známe vítěze jednotlivců napříč kategoriemi pro rok 2019.Kompletní VÝSLEDKY ZDE


MČR singlu mužů, žen, dorostu a žáků nohejbal 2019 - kurt 1

MČR singlu mužů, žen, dorostu a žáků nohejbal 2019 - kurt 2Záznamy z kurtů od Michala Němce
Krátké video


Mí-ša, Mí-ša... Po dlouhé době znělo areálem, ve kterém se hrálo mistrovství republiky jednotlivců mužů, pořádné fandění. V Čelákovicích se ujali pořadatelské úlohy se ctí. Pár drobných nedostatků se dá jistě odpustit, zejména s ohledem na fakt, že kromě mužské kategorie zde o titul bojovali i ženy, dorostenci a starší žáci. Organizátory mohla těšit nejen zvládnutá akce, ale i její sportovní výsledek. V hlavní kategorii se na nejvyšší stupínek postavila místní singlová jednička Michal Kolenský, který ve finále, i s přispěním letního žáru, zdolal vsetínského Ladislava Stupáka. O bronz si to rozdala dvě překvapení dne, prostějovský Roba a českobrodský Janík.

Celý článek ZDE


Rozhovor s vítězem mužů Michalem Kolenským

Rozhovor s vítězkou žen Anetou Fojtíkovou


Fotogalerie pod článkem
A co bylo před šampionátem?Rozhovor s organizátory

Hlavními organizátory celé akce jsou čelákovičtí tahouni, Martinové Spilka a Flekač. On a jeho přátelé a spoluhráči usilují o co nejkvalitnější interpretaci naší nejmladší nohejbalové disciplíny, a proto si pro nohejbalový svět připravili v rámci šampionátu hned několik specialit.


Martine, v čem bude MČR, které se koná 29. 6. 2019 speciální a proč jste do pořadatelství MČR singlů rozhodli pustit?

Bude to velké. Bude to spousta práce a samozřejmě se objeví i kritici. Proč jsme se tedy rozhodli pořádat Mistrovství republiky v singlu 4 kategorií pod naší záštitou, vše v jediný den a na jednom místě? MČR singlu je dlouhodobě mistrovství s nejmenší návštěvností ze všech. I když tu hráči předvádí výborné výkony, často hrají v komorní atmosféře tvořené jen dalšími hráči, trenéry a opravdu pomálu fanoušky. Při hromadném MČR se tu určitě sejde více členů z jednoho oddílu najednou a budou se moci podporovat navzájem a zároveň doufáme, že akce přiláká co nejvíce fanoušků. Někdo kdo by se šel podívat jen na muže, rázem uvidí, že pohledný singl mohou hrát i ženy a mladé naděje. Rodiče co by se dojeli podívat na MČR žáků, kde hrají jejich děti k tomu rázem budou mít i tu nejvyšší mužskou špičku. Mladí hráči se budou moci ukázat před svými extraligovými vzory, stejně tak jako pozorovat jejich excelentní výkony. Celý den bude nabitý a diváci nebudou vědět jaký kurt a zápas sledovat dříve a na konci dne budeme moci shlédnout to nejlepší ze všech kategorií!Doufáme tedy, že co nejvíce z vás dorazí v sobotu 29. června do Čelákovic, podpořit své favority, nebo si třeba jen užít pěkný den plný toho nejlepšího co může nohejbalový singl nabídnout ve všech svých kategoriích!Jak jsi už zmínil, bude to veliká spousta práce. Musel sis určitě něco o historii této disciplíny zjišťovat.

To jsem rozhodně musel, ale především i chtěl. Letos se bude Mistrovství České republiky v singlu konat 29.června. Kdy se ale konala ty první? Není tomu tak dávno, jelikož proti ostatním kategoriím se o singlové tituly začalo bojovat podstatně později!Zatímco první mistrovství mužů ve trojicích se konalo už roku 1969 a dvojice následovaly o dva roky později, singl si na své první mistrovství musel počkat dvě desetiletí, až do roku 1994.Dorost poprvé bojoval o tituly roku 1972, ale prvním singlovým se Petr Stejskal mohl pyšnit až roku 1998.Žáci měli první mistrovství v roce 1998, to singlové ale až roku 2003.Ženská MČR dvojic a trojic začala současně roku 2001, a první mistryní žen v kategorii jednotlivců se stala v roce 2004 Luci Bálková (tehdy ještě Fisherová).Singl je sice nejmladší disciplínou za všech, ale rozhodně ne o nic méně atraktivní. Naopak, je to disciplína velmi náročná, o čemž svědčí i fakt, že ho ve většině oddílů umí na špičkové úrovni maximálně 2-3 hráči. A právě na špičku všech výše zmiňovaných kategorií se můžete těšit už v sobotu 29. června v Čelákovicích. Tak určitě dorazte a nenechte si tuhle parádu ujít!Předpokládá se tedy, že se akce bude účastnit spoustu lidí - hráčů, fanoušku, diváků, rodičů, rodinných příslušníků... Máte proto určitě zajištěno kvalitní občerstvení a především pitný režim, jak je u vás zvykem :)

Nic jiného než hezké počasí si vůbec nepřipouštíme. Proto se kromě parádních výkonů na Mistrovství republiky v singlu můžou všichni přítomní těšit i na to nejlepší občerstvení a hlavně pivo! To vám totiž nebude čepovat jen tak někdo, ale náš dlouholetý fanoušek, občasný komentátor utkaní, a hlavně  PAN výčepní - Mirek Nekolný . Několikanásobný finalista soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, který pivko čepoval i našim olympionikům v českém  domě na olympiádě v J. Korey! Tentokrát bude tím nejlepším pivem odměňovat vás! Počasí je objednané, takže žízeň rozhodně bude. Tak ji doražte zchladit, zatímco budete pozorovat špičkový nohejbal, všechny srdečně zveme.Jaký doprovodný program jste si pro přítomné připravili?

Během Mistrovství ČR 1 v Čelákovicích - muži, ženy, dorost, st. žáci ve Město Čelákovice 29.června budete moct okouknout i jiný sport. A to Teqball - Czech Republic. V současnosti nejrychleji se rozvíjející sport na světě, který by se dal nazvat něčím mezi nohejbalem a ping-pongem. Čeští hráči tu nastoupí proti těm polským a odehrají 2 zápasy double a 2 zápasy singlu. Krom toho nejlepšího ze singlové scény tak budete moct nahlédnout pod pokličku i jinému, v současné době velice populárnímu sportu.Díky Martine a přejeme, ať se MČR vydaří a splní očekávání všech, především pak vás.

Děkuji a vy se nechte nalákat naší událostí na FB a videopozvánkami nejen od hlavních protagonistů.Oficiální videopozvánkaPozvánka od NavihoInvitation to Czech National Championships in singles 2019Zve vás i Lukáš TolarA s ním poměří síly i Vašek PohlV ženské kategorii si bude na titul brousit drápky singlová kočka Aneta Fojtíková

Záznam ze snídaně s Novou

Přijaté sestavy MČR 1 M, D, STŽ a Ž 29.6.2019 Čelákovice

Registrace je kompletní.

Muži

Ženy

Dorostenci

Starší žáci

Článek na Nohecmagazin.cz