13. kolo - DOHRÁNO

Další kolo naší nejvyšší mužské soutěže přinese zajímavé, ale především důležité souboje. A to především v případě souboje Modřic s Vary, které si to rozdají o přímý postup o play-off. Čelákovice se Vsetínem se můžou "oťuknout", neboť si právě v play-off proti sobě pravděpodobně zahrají. Tento přenos bude navíce přenášen hned několika kamerami, bude moderován, bude plný zpomalených záběrů a opakovaných záběrů a i "tyčkaři" se při tajmech zapotí. Žatec bude v boji se svým sousedem z tabulky, Šacungem, jistě doufat v body a Start Praha si to s lídrem soutěže rozdá netradičně již v pátek odpoledne. Řež o play-off i play-out vrcholí i v ostatních ligových soutěží. Proto si další nohejbalový víkend nenechte ujít.


Pohodový návrat bez nervů. Takový si prožil i čakovický smečař a blokař ONDŘEJ CIBULKA, který se čtyři kola před koncem základní části mužské extraligy vrátil do sestavy. Tým totiž během jeho absence nestrádal, ba naopak. Zatím bez bodové ztráty vévodí tabulce. Navrátilce jsme požádali o natipování posledního kola jarní části, které může některé zbývající tajenky vyřešit.

Extraliga
Rozpis zápasů a výsledky 13. kola


SK Start Praha x TJ Avia Čakovice "A"

DOHRÁNO

Souboj nováčka, nenacházejícího se zrovna v dobrém rozpoložení a dosud bezchybného lídra tabulky, to bylo pražské derby mezi domácím Startem a Čakovicemi. Ani jeden z týmů nebyl v kompletním složení, domácí postrádali trio D. Tůma, Mareček, Bálek, hosté Z. Kalouse. V pátečním odpoledni se brzy odhalilo, co nováčka nejvíce pálí - nezkušenost v koncovkách. Hned v prvním deblu byli M. Kaděra s Ungermannem míč od výhry nad Kučerou s T. Chadimem. Kousali i Sachl s Kaplanem ve druhém deblu, ale J. Kalous a J. Chadim třetí set zmákli. Zato ve trojkách to bylo o parník. V té první Sachl, M. Kaděra a Marek uhráli na Kučeru, J. Chadima a J. Kalouse pouhých sedm míčů, o moc lépe na tom nebyli ani Kaplan, Ungermann, Klabík a střídající Novák, kteří podlehli Součkovi s T. Chadimem a Fíkem. V deblech byli domácí skutečně o dost aktivnější a Novák s Klabíkem ve vložence ve druhém setu mohli zápas vyhrát, jenže Souček s Pachmanem si vedli zkušeněji a ve zkrácené sadě už dominovali. Klabík versus Kučera, to byl zápas singlistů, který opět v koncovkách získal hostující hráč. Na hřiště tak dosedl kanár.


SKN Žatec x SK Šacung Benešov 1947

DOHRÁNO

Žatečtí stále mohli při vyšší výhře reálně odsunout Šacung na nepostupovou příčku. Utkání tak mělo klíčový charakter a zpočátku to bylo na výkonech hráčů znát. Žatec hrál bez Sýse a Dráždila, Šacung bez Kalase. V prvním deblu se bratři Vítové popasovali v koncovkách s Nepodalem a Flaksem. V tom druhém hostující Doubrava, Truc a střídající Sehrig otočili nepříznivý průběh proti Jůzkovi s Kovaříkem a srovnali. Jeden z klíčových okamžiků přišel vzápětí. Domácí trojice Pinkra, O. Víta a Zlatohlávka po prvním vyhraném setu nad Nepodalem, Flaksem a Voltrem ml. vedla i ve druhém, ale příchod veterána Makary odstartoval sérii vítězných míčů a poté i pohodovou výhru hostů ve třetím setu. Ve druhé trojici Jůzek, P. Vít a Kovařík vzdorovali Doubravovi, Trucovi a Řehákovi jen v prvním setu. Do pohody se hosté dostali díky výhře Makary s Řehákem proti Pinkrovi se Zlatohlávkem ve třetím deblu. Jejich vedení 4:1 naznačilo, že osud utkání je rozhodnut. Domácí naději vykřesal O. Vít jistou singlovou výhrou nad K. Tůmou. Klíčový bod hostům obstarala hladká výhra Doubravovy trojice nad O. Vítovou v odvetách. Poté trochu polevili a domácí korigovali. P. Vítova trojice nedala šanci Nepodalově sestavě (se střídajícími Makarou a Tůmou) a poté v předposledním deblu O. a P. Vítové udolali Sehriga s Trucem. Utkání ukončila deblová porážka Jůzka s Kovaříkem od Nepodala a Flakse.SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary "A" x MNK SILNICE GROUP Modřice "A"

DOHRÁNO

Souboj o druhé místo v tabulce, zajišťující přímý vstup do semifinále. Taková byla cena pro vítěze. Karlovarští k ní měli blíže, protože v prvním vzájemném utkání na půdě Modřic byli úspěšnější. Proto před Jihomoravany (hráli bez Matkulčíka, domácím chyběli Hron a M. Medek) stál velmi náročný úkol, vyhrát alespoň 6:3 či spíše vyšším rozdílem. Velmi brzy se ale ukázalo, že jejich síly na to stačit nebudou. Vlastně již po prvních třech zápasech bylo rozhodnuto. V nich nejprve v deblu Vanke a D. Putík celkem jednoduše skolili Pospíšila s Müllerem, to J. Medek s Kokšteinem proti Hanusovi s Rosenberkem museli zatlačit na pilu o dost více, ale i za výhru o jediný míč se bod uděluje. Třetí klíčový zápasový bod zajistili ve trojici Vanke, J. a D. Putíkové, kteří v koncovkách přetlačili odpor Halvy, Müllera a Rosenberka. Prvního bodu se hosté dočkali ve druhé trojici, kde Pospíšil, Hanus a Topinka posledním možným míčem porazili J. Medka, Bíbra, Kokšteina a alternujícího Svobodu. Nepárová část skončila dělbou bodů. Ve vložené dvojici J. Putík s Bíbrem neměli potíže s Burianem a Halvou. V zápase jednotlivců domácí Bíbr o jediný míč ve třetím setu padl s Hanusem. I další zápas šel ve zkrácené sadě na devítky, Vankeho odvetná trojice takto udolala Pospíšilovo trio. Za stavu 5:2 už byli domácí na koni a výhra J. Medkovy trojky nad Müllerovou znamenala, že do dvojek se už nepůjde.


TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice "A" x NK CLIMAX Vsetín "A"

DOHRÁNO

Čelákovice versus mistr, dva týmy, které se po letní pauze střetnou ve čtvrtfinálové sérii. Mistr letos zatím nenastartoval svou pověstnou jízdu smrti a tak mohl tušit, že na rozdíl od předchozí domácí výhry tentokrát budou body viset docela vysoko. Přesto ale jeden urval, byť pro domácí je ztrátou. Středočeši mají k dobru dva body, při bodové shodě na konci základní části by čtvrtfinále doma načínal Vsetín. Hned první debl byl hodně divoký, domácí J. Kaděra s Kolenským totálně zametli v prvním setu s Brutovskáým, Stupákem a střídajícím Vichtorou, nakonec ale utkání posledním možným balonem ztratili. Hosté bodovali i ve druhém deblu, kde Chalupa a Plachý neměli práci s Kilíkem a Flekačem. Vedení 2:0 hostů domácí probralo a tři další zápasy dovedli ve třetích setech do vítězného konce. Ve trojkách se o to zasloužili Spilka, Flekač, Šafr a alternující Bareš proti Brutovskému, Plachému, Vichtorovi a střídajícímu Kurkovi, resp. Kilík, Kolenský, Holas a naskočivší Matura proti Chalupovi, Stupákovi, Gargulákovi a střídajícímu Majštiníkovi. V nepárovém deblu pak Holas, Šafr a alternující Spilka proti Kurkovi, Majštiníkovi a střídajícímu Gargulákovi. Hosté další nezdar nepřipustili a Kolenského v singlu porazil Stupák. Trojky hosté ale prohrávali i dál. V první odvetné se Spilkovo trio radovalo podruhé, tentokrát díky snadné výhře nad Chalupovou formací. Trojkový prapor pozvedla až Brutovského sestava, která složila reparát proti Kilíkově trojici. 4:4 - vyrovnáno. Kolenský s J. Kaděrou už se nachytat nenechali a Chalupovi s Plachým už další pohodovku nepovolili. Hosté ale byli trpěliví a bod přece jen urvali. Kilík s Flekačem těsně podlehli Brutovskému a Stupákovi.

FOTOGALERIE Michala Němce

Kompletní reportáž ZDE1. liga

Rozpis zápasů a výsledky 13. kola

S návratem Kopa do sestavy jde z Holic zase strach. V posledním jarním kole Východočeši rozdrtili modřické béčko, tedy svého přímého konkurenta v boji o play-off, a zajistili si tak definitivně účast ve čtvrtfinále. Pokud Holičtí splní roli favorita i po prázdninách v Přerově, pošlou právě Hanáky do boje o udržení. V srpnu vyvrcholí i souboj o druhou příčku zaručující rovnou semifinálovou účast. Nejblíže k ní má momentálně Český Brod.

Kompletní reportáž ZDE


2. liga
"A" - Rozpis zápasů a výsledky 13. kola  

"B" - Rozpis zápasů a výsledky 13. kola

Další postupový rébus vyřešil na východě Vsetín B v přímém souboji se Zbečníkem. Díky jednoznačnému triumfu si Valaši zajistili podzimní semifinále, ve kterém vyzvou vítěze západní skupiny Janovice-Horažďovice. Na svého soupeře si naopak musejí počkat Příšovice. Teoretickou šanci na poslední volné místo v play-off totiž udržela karlovarská rezerva díky výraznému vítězství na Chabařovicemi. Právě mezi týmem z lázeňského města a Legendami z Českých Budějovic se v posledním srpnovém kole rozhodne, kdo si zahraje o postup do vyšší soutěže.

Kompletní reportáž ZDEBOTAS Dorostenecká liga
"A" - Rozpis zápasů a výsledky 10. kola 

"B" - Rozpis zápasů a výsledky 10. kola

Karty jsou rozdány. Osmička čtvrtfinalistů Botas dorostenecké ligy je kompletní, všichni znají své protivníky pro první kolo podzimního play-off. Jako poslední si postup definitivně zajistil Zbečník, jenž v přímém souboji poslal ze hry Holice. A čtvrtfinálové dvojice? Vítěz východní skupiny ze Vsetína změří síly s Karlovými Vary. Úřadující šampion Český Brod se střetne ve středočeském derby s Benešovem. Třetí semifinalista vzejde ze souboje Čelákovic a Zbečníka. A na Radomyšl čeká loňský stříbrný medailista z Modřic. Zbylé kvarteto týmů se utká o umístění na 9. - 12. místě. Play-off startuje první zářijový den, nový mistr vzejde ze superfinále 26. října.

Kompletní reportáž ZDE1. liga ženy

Rozpis zápasů a výsledky 6. kola

Několik atraktivních bitev nabídl závěr června v ženské lize. Z konfrontace silné trojky zatím nejlépe vychází Český Brod, který porazil Santošku. A protože Santoška poté dokázala obrat o bod Vršovice, usadily se na čele právě hráčky Českého Brodu. Ve spodní polovině tabulky se z posledního místa odpoutal Útěchov a poskočil na čtvrtý stupínek, když dvakrát porazil Čelákovice. Čakovice podlehly Santošce a uzavírají průběžnou tabulku.

Kompletní reportáž ZDE