14. kolo + DOHRÁNO

Kdo o letní pauze trénoval, objížděl turnaje a soustředění a je na závěr letošní sezóny připraven? Poslední kolo ligových soutěží napoví.


Závěr prázdnin je tady a přináší sebou i závěr základní části ligových soutěží. V BDL je jasno, ženy ještě jedno kolo čeká.

Jak vidí poslední kolo dlouholetý TOP hráč extraligy mužů? A už se k vám dostalo jak se rozhodl dále naložit se svou kariérou? Tipy i rozhovor čtěte ZDE.

Extraliga

Rozpis zápasů a výsledky 14. kola
SKN Žatec x SK Start Praha

DOHRÁNO

Utkání dvou týmů, z nichž minimálně jeden letos opouští nejvyšší soutěž, mohlo ještě změnit výchozí pozici pro sérii o udržení. Pražané museli vyhrát alespoň 6:3, nebo 6:4 s lepšími sety pro vzájemnou bilanci. Do Žatce dorazili  již s uzdraveným D. Tůmou i mladou posilou Ungermannem ml. A do prostřední části drželi naději. V deblech bratři Vítové skolili Sachla s Kaplanem, srovnání skóre obstarali za hosty M. Kaděra s Ungermannem st., kteří přehráli Sýse a Kovaříka. Nerozhodnš dopadly i trojkové mače. Pinkr, O. Vít a Jůzek složili Sachla, Ungermanna st. a Marečka. Poté P. Vít, Sýs a Kovařík sice M. Kaděru, Kaplana, Bálka a střídajícího Ungermanna ml. nejprve vyškolili, ale poté zápas nezkušeně ztratili. Nervákem byla vloženka, ve které Pinkr a Jůzek o balon přetlačili ve třetí sadě D. Tůmu s Ungermannem ml. Ty mohl mrzet zahozený mečbol. V singlu hosté moc neočekávali a sedm uhraných míčů Marečka na O. Víta předpoklady potvrdilo. Vedení 4:2 domácí mohlo uklidnit a také uklidnilo. O. Vítovy sestavy fungovaly parádně a trojkový odvetný souboj s M. Kaděrovou formací znovu vyzněl pro domácí barvy. Tím bylo rozhodnuto, ale hosté nerezignovali a Sachlova trojice ještě P. Vítovu potrápila do třetího setu.
TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice "A" x SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary "A"

DOHRÁNO

První letošní vzájemné střetnutí dopadlo těsnou výhrou Středočechů. Varští do Čelákovic dorazili jen s šesticí hráčů (bez Kokšteina, J. Putíka a jen na lavičce zůstal Vanke) plus fluktuantem a tím domácím zisk čtvrté příčky ulehčili. Hned v první "předhozené" dvojce uhráli M. Medek a Vale jen šest balonů na J. Kaděru s Kolenským. Ve druhé už hosté byli úspěšní, J. Medek a Bíbr přehráli Kilíka s Flekačem. V první trojici se Kilík, Kolenský a Holas s D. Putíkem, M. Medkem a Valem trápili jen první sadu. Ve druhé se pak rozpoutal nelítostný boj, který nakonec Spilka, Flekač, Šafr a alternující Matura ztratili proti J. Medkovi, Bíbrovi a Hronovi posledním možným míčem. Naopak ve třetím deblu se stejný kousek povedl hostujícím D. Putíkovi s Hronem, radovali se tak Spilka a Holas. Také singl byl dost vyrovnaný, Kolenský ale Hrona neudolal a začínalo se od nuly. Kilíkova odvetná trojice potom nedala šanci J. Medkově sestavě a hostům evidentně došly nápady. Spilkovo trio složilo reparát a přehrálo Putíkovu formaci. Utkání zavřel výkon dvojice J. Kaděra, Kolenský, která zdolala J. Medka s Bíbrem.

Fotogalerie Michala Němce ZDESK Šacung Benešov 1947 x TJ Avia Čakovice "A"

DOHRÁNO

Hosté zatím neztratili v průběhu soutěže ani bod a do Benešova dorazili kompletní. Do tohoto stavu měli naopak daleko domácí, kteří kromě Doubravy (přestup) postrádali i Nepodala, Voltra ml., Makaru, A. Fürbachera a trenéra Voltra st. Výsledek utkání nic neřešil, přesto oba týmy nic nevypustily. Hosté hráli hodně agresivně a projevilo se to už ve dvojkách, kde Truc s Flaksem podlehli Kučerovi s Z. Kalousem a Kalas s Řehákem J. Kalousovi s J. Chadimem. Až trojkové zápasy přinesly vyrovnanější souboje, oba třetí sety vyzněly pro hosty. V první trojici Flaks, Truc, K. Tůma a střídající debutující J. Fürbacher prohráli s Kučerou, J. Kalousem a J. Chadimem. Ve druhé pak Kalas, Sehrig a Řehák neuspěli proti Součkovi, Z. Kalousovi a Fíkovi. Za stavu 0:4 byli hosté na koni a potvrdili svou formu i v nepárové pasáži. Ve třetím deblu vzdorovali Sehrig, K. Tůma a alternující J. Fürbacher Pachmanovi s T. Chadimem jen v prvním setu. Utkání uzavřela třísetová singlová porážka K. Tůmy od J. Chadima.


NK CLIMAX Vsetín "A" x MNK SILNICE GROUP Modřice "A"

DOHRÁNO

V derby o krále Moravy měli Vsetínští co vracet. První vzájemný duel jim totiž v Rebešovicích zazpíval kanár. Papírově na tom měli být lépe hosté, kteří představili i posilu Doubravu, ale postrádali Müllera. Jenže u mistra, kterému chyběl Brutovský, přes léto evidentně zapomněli na nepovedenou jarní část a do souboje vstoupili pravou nohou. Chalupa s Plachým zdolali Doubravu a Hanuse, ve druhé dvojici Kurka, Stupák a alternující Vichtora ve zkráceném setu podlehli Pospíšilovi s Rosenberkem. Ve trojkách Chalupa, Majštiník a Vichtora pohodově porazili Pospíšila, Rosenberka, Gürtlera a naskočivšího Buriana. Ve druhé trojce se naopak pohodově prosadili hostující Doubrava, Hanus a Topinka, kterým podlehli Kurka, Plachý, Gargulák a střídající Andris. Jak to v takových utkáních bývá, chleba lámala až nepárová část. Platilo to i nyní. Domácí Majštiník s Andrisem přehráli Buriana s Gürtlerem a podobně se vedlo i Stupákovi v zápase singlistů proti Hanusovi. Třetí úder v řadě hostůpm zasadila odvetná Chalupova trojka, která ve zkráceném dějství vyzrála na Doubravovu sestavu. Poslední vzdor osudu  přinesla Pospíšilova hostující trojice, která se moc k výhře nad Kurkovým triem nenadřela. Poslední zápas dne přinesl skreč pro domácí duo Chalupa, Plachý. Na vině byla bouřka, která hřiště utopila a hosté už vlastně neměli o co hrát.

Kompletní článek ZDE

1. liga

Rozpis zápasů a výsledky 14. kola

Poslední prázdninová sobota nabídla závěrečné čtyři souboje základní části druhé nejvyšší soutěže. O čem rozhodly? České Budějovice se v play-out utkají s Přerovem. Hanáci totiž doma podlehli „nabušeným“ Holicím a podepsali si ortel – budou se muset rvát o záchranu. Poslední srpnový den určil také obě čtvrtfinálové dvojice, které se utkají v jediném střetnutí na půdě lépe postavených družstev už tuto sobotu. Prostějov změří na svém hřišti síly s modřickou rezervou, která o víkendu vytáhla nečekané eso z rukávu v podobě exreprezentanta Radka Pelikána. Druhou dvojici tvoří Čakovice B a Holice. Možnost opravy není. Do semifinále, kde už číhají Zruč a Český Brod, projdou jen vítězové.

Kompletní článek ZDE

2. liga
"A" - Rozpis zápasů a výsledky 14. kola  

"B" - Rozpis zápasů a výsledky 14. kola

Čtveřici druholigových semifinalistů doplnily v posledním kole základní části českobudějovické Legendy. Jihočeši vybojovali v urputném střetnutí remízu ve Slaném a získaný bod je definitivně posunul do play-off. Pomohla jim i skreč karlovarského béčka v Zaječově. V sobotu startuje nadstavbová část. Příšovice se střetnou s Legendami a Janovice-Horažďovice se vsetínskou rezervou. Hraje se na dvě vítězná utkání.

Kompletní článek ZDE

BOTAS Dorostenecká liga
PLAY OFF - Rozpis zápasů a výsledky

Tři jasné výhry domácích favoritů a jedna sedmizápasová řež, kterou nakonec vydřeli hosté. Taková je bilanci úvodních čtvrtfinálových duelů Botas dorostenecké ligy. Vsetín jasně přehrál Karlovy Vary, Český Brod se nemazlil se Šacungem a Radomyšl měla s Modřicemi problémy jen na začátku. Nejlepší podívanou přichystali osmi desítkám diváků protagonisté střetnutí v Čelákovicích. Tam domácí nad Zbečníkem třikrát vedli, ale houževnatý sok pokaždé srovnal a v závěrečném deblu urval první bod v sérii. Odvety se hrají v neděli.

1. liga žen

Rozpis zápasů a výsledky 8. kola

Je to jasné. O ženský ligový titul se na konci října střetnou stejné týmy jako před rokem. Obhájkyně titulu z Vršovic budou hájit svůj trůn před vicemistryněmi z Českého Brodu. Obě družstva si totiž hned v prvním poprázdninovém termínu zajistila dostatečný bodový náskok před Santoškou, jež skončí definitivně třetí. Právě souboj mezi Českým Brodem a Santoškou byl ozdobou uplynulého kola. Mimořádně vyrovnaný mač vyhrály Středočešky. To úřadující mistryně z Vršovic si s chutí zatrénovaly s Čelákovicemi.

Kompletní článek ZDE