PLAY OFF začalo! + DOHRÁNO

V minulém, prvním kole po prázdninové pauze, ale posledním v základní hrací části, se napříč ligovými soutěžemi vyluštilo pár tajenek a soupeři pro čtvrtfinálové play off jsou v mužských soutěžích daní. V Botas dorostenecké lize už čtvrtfinálové boje propukly a ženská liga tento víkend dohrála své poslední, 8. kolo, základní části, ze které vyústíli dva finalisti, kteří však již byli jistí.


Kostky jsou vrženy, karty rozdány, míče dofouknuty, hřiště připravena, dresy vyprány a cíle jsou nejvyšší. Play off začíná a výsledky prvních čtvrtfinálových zápasů tipoval nenápadný, ale o to více spolehlivý univerzál, ale především polař dosavadního mistra extraligy mužů, Petr Gargulák.

Extraliga
Rozpis zápasů a výsledky 1. kola Play off

Po letním počasí o sobě dala naplno vědět předzvěst blížícího se podzimu. Jakoby vytvořila předěl mezi základní a vyřazovací částí soutěží. Extraliga mužů rozjela své play-off prvními utkáními čtvrtfinále, kde se střetly 3. s 6. a 4. s 5. celkem základní části. Výhra Modřic nad Šacungem se čekala, byť ne v tak kruté podobě. Vysoká výhra Vsetína v Čelákovicích se už čekala méně. Zkrátka loňští finalisté ukázali sílu.
TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice "A" x NK CLIMAX Vsetín "A"

DOHRÁNO


Mistr dlouho tápal, ale letní pauza mu evidentně prospěla. Po Modřicích dokázal skolit dalšího soka. První debl přinesl třísetový souboj, kde J. Kaděra, Kolenský a střídající Holas podlehli Brutovskému se Stupákem. Ve druhém deblu se hostující Chalupa a Plachý nepárali s Klikíkem, Flekačem a alternujícím Spilkou. Domácí potřebovali zastavit nástup hostů, ale solidní výkon trojky Kilík, Kolenský, Holas a naskočivší J. Kaděra nestačil na Brutovského, Plachého a Garguláka. Domácí vyválčili výhru až ve druhé trojici, to Spilka, Flekač, Šafr s pomocí střídajích Matury a Ftačníka posledním možným míčem přetlačili Chalupu, Majštiníka a Vichtoru. Domácí naděje měl pozvednout v singlu Kolenský, ale v repríze českého šampionátu tentokrát přihlížel Stupákovu výkonu. Hosté byli na koni a z odvetných zápasů připustili jediný. Kilíkova trojice nezvládla třetí sadu a nejen Chalupovo trio mohlo radostně jít k pozdravu.

Fotogalerie Michala Němce


MNK SILNICE GROUP Modřice "A" x SK Šacung Benešov 1947

DOHRÁNO


Souboj o to pikantnější, že v modřickém dresu se nově představila dosavadní opora Šacungu Jiří Doubrava. Jasným favoritem byl domácí vicemistr. Utkání déšť zahnal do holubické haly, ve které vládli od začátku domácí. V první dvojce ještě hostující Kalas se Sehrigem Pospíšilovi se Sehrigem vzdorovali, ale prohráli. Ve druhé dvojici Doubrava a Müller neměli s Nepodalem, Flaksem a střídajícím Trucem moc práce. Totéž platilo pro první trojkový souboj, ve kterém Pospíšil, Müller, Rosenberk a alternující Burian proškolili Flakse, Truce a Sehriga. O trochu napínavější byla druhá trojice, kde Doubrava, Hanus a Topinka zlomili odpor Nepodala, Kalase, Řeháka a střídajícího K. Tůmy. Domácí vedli 4:0 a kanárové utkání v tuplované podobě uzavřel vítězný Hanusův singl proti K. Tůmovi.

Celý článek ZDE1. liga

Rozpis zápasů a výsledky 1. kola Play off

Ve druhé nejvyšší soutěži přituhuje. Kvarteto nejlepších týmů je kompletní a je jisté, že minimálně jeden z nich si v příštím roce zahraje extraligu. Elitní čtyřku doplnily po sobotním čtvrtfinále Holice a Prostějov. Východočeši v čele s Mrákavou a Kopem rozdrtili čakovickou rezervu na jejím kurtu, Hanáci si zase pod střechou místní haly poradili s béčkem Modřic. Oba vítězné celky mají formu, takže se Zruč i Český Brod mají na co těšit. Semifinálové série startují už v sobotu. Vítěz základní části ze Zruče přivítá Holice a Prostějov zamíří do Českého Brodu. Hraje se na dvě vítězná utkání.

Celý článek ZDE
2. liga

Rozpis zápasů a výsledky 1. kola Play off

Celky z východní skupiny mají nakročeno k postupu do finále druhé ligy. Příšovice potvrdily na vlastní antuce pozici favorita a v prvním semifinále porazily NK Legendy. Jihočeši sice přijeli v poměrně slátané sestavě, přesto nedali domácím nic zadarmo a odveta v Českých Budějovicích bude zajímavá. Vedení v sérii  vybojoval na západě Čech i druhý tým z východu – Vsetín B. Valaši neponechali nic náhodě a přivezli do Horažďovic prakticky kompletní kádr, jehož síle domácí dokázali v tamní hale, kam se duel kvůli vytrvalému dešti stěhoval, čelit jen na začátku utkání. Na svém kurtu bude chtít moravský tým sérii ukončit. Odvety se hrají v sobotu, případná třetí klání hned o den později.

Celý článek ZDE
BDL

Rozpis zápasů a výsledky 1. kola Play off

Trojlístek týmů se už může chystat na semifinále Botas dorostenecké ligy. Na dva pokusy zvládli své čtvrtfinálové série favorité ze Vsetína i Českého Brodu. Mezi čtyřkou je také Zbečník, který po úvodní bitvě v Čelákovicích svého soka doma hladce přehrál. V semifinále narazí Východočeši na Vsetín. Naopak Českobrodští na svého protivníka musejí čekat. Série mezi Radomyšlí a Modřicemi se totiž protáhla do rozhodujícího třetího utkání, jež je na programu v neděli na jihu Čech. Ve Zruči se o uplynulém víkendu rozhodlo o konečném pořadí na 9.-12. místě.

Celý článek ZDE