Play off jde do odvet a Play out startuje + DOHRÁNO

Již tuto sobotu mohou extraligoví semifinalisté znát své soupeře. Ti prvoligoví je již znají a může začít nemilosrdná semifinálová vřava, kde již není prostor pro chyby. V druhé lize mohou být taktéž finalisti známi již zítra. A v té dorostenecké se o jedno místo mezi nejlepší čtyřkou bude bojovat v neděli. Jen u žen je jasno a Český Brod již nyní spřádá plány jak Vršovicím vrátit rok starou superfinálovou porážku.


Protipólem výše popsaných bojů jsou však ty méně příjemné. Tzv. záchranářské.

Ty bývají dle názoru většiny hráčů, trenérů i funkcionářů o dost náročnější, upracovanější a utrápenější. Jen málokdo po těchto utkáních touží, ale možná se najdou i tací masochisté, kterým nervózní a vysoce specifická atmosféra záchranářských prací nejen nevadí, ale třeba i přitahuje. K nim ovšem nepatří 31letý žatecký univerzál JAN JŮZEK, který nám poskytl svůj tip na výsledky druhého utkání čtvrtfinálových sérií play-off a prvního utkání play-out mužské extraligy.

Extraliga

Rozpis zápasů a výsledky 2. kola Play off a Play out

Loňští finalisté extraligy mužů si mohou oddechnout. Již nyní mají 75procentní naději, že to pro ně letos neskončí bez medailové tečky. Mistr ze Vsetína zřejmě skoncoval se ztracenou formou a po vysoké výhře uspěl ve čtvrtfinálové sérii play-off proti Čelákovicím i v domácí odvetě. Vicemistr z Modřic musel v odvetném utkání máknout víc, než doma, ale z Benešova také veze postup do semifinále. V startující sérii o udržení roli papírového favorita ustál i Žatec, který doma podruhé v řadě skolil pražský Start.

NK CLIMAX Vsetín "A" x TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice "A"

Dohráno

Možná ani Vsetínští nečekali, jak jim to po nepovedené základní části začne v play-off šlapat. Jasnou výhrou 5:1 na půdě Čelákovic nepochybně zamával Středočechům se sebevědomím. Ti museli hodně vzpomínat, kdy (24.5.2014) ve Vsetíně naposledy vyhráli. Přesto nebyli daleko k tomu, aby i bez Kilíka sérii prodloužili. Obě první dvojice byly hodně vyrovnané. Chalupa a Plachý posledním možným balonem udolali Spilku s Flekačem, naopak Brutovský a Stupák ve třetí sadě podlehli Kolenskému s J. Kaděrou.  Ve stejném duchu se nesly i trojkové mače. Chalupa, Majštiník a Vichtora znovu o míč ve zkráceném setu porazili Maturu, Ftačníka a Holase, srovnání přišlo od Spilky, Flekače, Šafra a střídajícího J. Kaděry, kteří ve třetím setu uspěli proti domácím Brutovskému, Plachému a Gragulákovi. I všechny další zápasy došly do třetích setů. V singlu Stupák znovu skolil Kolenského a to byl pro domácí moc důležitý bodík. Zvláště když Chalupova trojice prohrála se Spilkovou. Domácím ale vycházely stavy 9:9 ve třetí sadě. Takto vyhrálo i Brutovského trio (se střídajícím Bílým) nad Maturovou sestavou. Za stavu 4:3 se s rolí popasovali Chalupa, Plachý a alternující Bílý, kteří přehráli Kolenského s J. Kaděrou.
SK Šacung Benešov 1947 x MNK SILNICE GROUP Modřice "A"

Dohráno

Po kanárovém debaklu na půdě soupeře, kde Šacung neuhrál ani set, se velké drama nedalo očekávat ani od odvety. Zvlášť, když Šacung k dispozici neměl nejen Makaru, ale i Sehriga. Jenže Benešovští zabojovali a dokonce vedli 2:1. První dva debly přinesly dramatické třísetové mače, ve kterých za domácí uspěli Kalas s Trucem a střídajícím Řehákem proti Pospíšilovi s Rosenberkem, naopak Nepodal s Flaksem a alternujícím K. Tůmou prohráli s Doubravou a Müllerem. Do třetího setu došla i první trojka, ve které Nepodal, Kalas, J. Fürbacher a střídající K. Tůma přetlačili Doubravu, Hanuse, Topinku a naskočivšího Buriana o jediný míč. Byl to však poslední domácí úspěch. Sestava Flakse, Truce a Řeháka neměla proti sestavě Pospíšila, Müllera a Rosenberka nárok a hosté srovnali. V zápase jednotlivců K. Tůma držel s Hanusem krok až do úplného závěru třetího setu, ale k výhře jej nedotáhl. Stejný průběh měla i první odvetná Nepodalova trojice proti Pospíšilově triu. Poslední zápas Flaksovy trojice už byl zcela v režii Doubravovy formace.

SKN Žatec x SK Start Praha

Dohráno

Žatečtí dokázali v základní části dvakrát nováčka soutěže zdolat. Naposledy předminulý týden v posledním kole základní části. I pro repete byli Severočeši favoritem, dokázali i bez Kovaříka v pěti ze sedmi dílčích zápasů potvrdit předchozí výsledky - a to stačilo. Debly skončily smírně, když bratři Vítové lehce skolili M. Kaděru, Ungermanna st. a střídajícího Kaplana a poté Sýs s Jůzkem podlehli D. Tůmovi a Sachlovi. Hosté šli poprvé a naposledy do vedení po první trojici, kde Pinkr, O. Vít, Jůzek a alternující Zlatohlávek prohráli s M. Kaděrou, Ungermannem st. a Kaplanem. Srovnání zařídilo trio P. Vít, Sýs, Dráždil, které přehrálo D. Tůmu, Klabíka, Bálka a střídajícího Sachla. V singlu za hosty šel na plac Ungermann ml., ale O. Víta potrápil jen v jednom setu. Do trháku šli domácí po výhře odvetné O. Vítovy trojice, která zdolala D. Tůmovo trio. Míč chyběl k výhře hostující Ungermannově trojici ve druhém setu, která nakonec třetí sadu s P. Vítovou formací ztratila a tím i celé utkání.

Celý článek na Nohecmagazínu1. liga

Rozpis zápasů a výsledky 2. kola Play off a Play out

Na první pohled dva jednoznačné výsledky se zrodily v úvodních střetnutích semifinále první ligy. Na hřišti to ale tak samozřejmé nebylo. Český Brod zlomil souboj s Prostějovem ve svůj prospěch definitivně až v těsném singlu. Zruč zase zahodila ve druhé dvojici tři mečboly na vedení 2:0 a možná i proto odešla z domácího klání s Holicemi se sklopenou hlavou. Šanci na reparát mají oba poražené celky v sobotu. Začala i série play-out. Domácí Přerov lépe zvládal na svém kurtu koncovky třetích setů a vysoko porazil Dynamo České Budějovice. Jihočeši tak budou mít doma nůž na krku.

Celý článek na Nohecmagazínu


2. liga

Rozpis zápasů a výsledky 2. kola Play off

Ryze “východní“ finále čeká druhou ligu. Loňskému vítězi soutěže z Příšovic se postaví vsetínská rezerva. Oba týmy potvrdily svá vítězství z minulého týdne a s přehledem si zajistily postup v nejkratší možné době. Valaši deklasovali na domácím kurtu nejlepší celek západní skupiny Janovice-Horažďovice a Příšovičtí si dojeli pro poměrně jasný triumf na hřiště Legend do Českých Budějovic. Vyvrcholení druhé ligy startuje už v sobotu v Příšovicích.

Celý článek na Nohecmagazínu


BDL

Rozpis zápasů a výsledek 3. kola Play off

Kvarteto semifinalistů Botas dorostenecké ligy je kompletní. Poslední volné místo zaplnila Radomyšl, která v rozhodujícím třetím klání čtvrtfinálové série hladce přejela loňského finalistu z Modřic. Teď na Jihočechy čeká úřadující šampión – Český Brod. Začíná se v neděli na jihu Čech. Druhou dvojici tvoří Vsetín a Zbečník.

Celý článek na Nohecmagazínu