EL - 2. semifinále + losování kvalifikace o 2. ligu + DOHRÁNO

Extraliga se těší na semifinálové odvety. Čakovice čeká výjezd na Valašsko, Karlovy Vary trochu blíže. Video přenos z moravské metropole slibuje pohled několika kamer, zpomalené záběry i komentování celého zápasu. Navíc součástí tohoto zápasu bude losování organizátorů i účastníků kvalifikace o 2. ligu. V 1. lize nás čeká první finálové atraktivní klání mezi Brodem a Holicemi.


Kvalifikace o 2. ligu

Pořadatelé:

TJ ČZ Strakonice

Koberovská Sportovní NO Koberovy

Spolek Nohejbal klub Zaječov

Přihlášení:

TJ ČZ Strakonice

Koberovská Sportovní NO Koberovy

Spolek Nohejbal klub Zaječov

TJ Spartak Čelákovice "B"

TJ Solidarita Praha
Extraliga
Rozpis zápasů a výsledky Play off

Snem jeho i řady spoluhráčů bylo okusit, jak chutná nejvyšší ligová soutěž. To se letos polaři a nahrávači pražského Startu ONDŘEJI BÁLKOVI splnilo. I když ne úplně tak, jak si představoval. Po absolvování základní části a sérii play-out se nováček vrací zpět do 1. ligy. Ondřeje jsme požádali o natipování výsledků odvetných utkání semifinálových sérií extraligy mužů.

NK CLIMAX Vsetín "A" x TJ Avia Čakovice "A"

DOHRÁNO

Úřadující mistr versus letos neporažený vítěz základní části, rozhodně zajímavá zápletka. Pražané v prvním utkání série byli lepší a doma vyhráli. Do Vsetína odjeli s velkou touhou sérii uzavřít. Prostředky k tomu měli, opět se představili ve složení, které by početně stačilo na dva týmy. A jako první šli v hale Na Lapači nahoru, když Z. Kalous, Kučera a střídající T. Chadim ve třetí sadě udolali Chalupu a Plachého. Srovnání za domácí obstarali Brutovský a Stupák, na které J. Kalous, J. Chadim a a alternující Pachman neměli nárok. Dva třísetové souboje trojic vyzněly pro hosty. Posledním možným míčem padli Chalupa, Majštiník a Gargulák s Součkem, Pachmanem, Z. Kalousem a střídajícím Fíkem. Neuspěli ani Brutovský, Plachý, Vichtora a alternující Stupák, dílčí výhru si odnesla trojka Kučery, J. Chadima, J. Kalouse a naskočivšího O. Cibulky. Domácí museli bodovat a ujal se toho Stupák, který v singlu těsně porazil Z. Kalouse. A domácí srovnali, když se konečně dočkali trojkové výhry. Chalupovo trio o kuličku zkráceného setu přetlačila Kučerovu formaci. Poslední trojka dne celkem jasně vyzněla pro hosty, když Brutovského sestava nenašla recept na dobře fungující Součkovo trio. Bod dělil hostující duo J. Kalous, J. Chadim a střídající Pachman od výhry, poslední možný míč ale potěšil Chalupu, Plachého a alternujícího Majštiníka. Rozhodující mač Brutovský, Stupák a nakočivší Kurka nezvládli, Kučera a Z. Kalous dílčí i celkovou výhru urvali a finále bylo doma.MNK SILNICE GROUP Modřice "A" x SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary "A"


DOHRÁNO

Boj o každý balon, to se vlastně dalo čekat. Vary tak nějak nenápadně v základní části vyválčily přímý postup do semifinále a v první měření sil s Modřicemi neuspěly. V odvetě, hrané v brněnské hale, tak musely vyhrát. A téměř vyhrály, vedly už 4:1! Občas se to stává, a to i ve finále. Každopádně ale prohrát osm setů v řadě, to není záležitost formy, ale jiných částí těla. Vezměme to ale popořádku. Vyrovnaný první deblový souboj Pospíšila a Rosenberka s J. Medkem a Kokšteinem pro sebe rozhodli hosté. V dalším deblu je napodobili spoluhráči Vanke a D. Putík, kteří skolili Doubravu, Müllera a naskočivšího Hanuse. To domácí rozhodilo, ale komando Pospíšila, Müllera a Rosenberka nemělo se zlomením odporu J. Medka, Bíbra, Kokšteina a střídajícího Hrona potíže. Potíže ale domácím způsobila porážka trojice Doubravy, Hanuse, Topinky a střídajícího Gürtlera od Vankeho, D. Putíka, M. Medka a alternujícího J. Putíka. Klinickou smrt pak domácímu snažení přinesla porážka Hanuse od Hrona v zápase jednotlivců. Jenže domácí se z kómatu probrali neuvěřitelně a hosté už do konce utkání neuhráli ani set! V první odvetné trojici se Pospíšilovo trio (vč. střídajícího Spousty) trápilo s Vankeho formací jen v první sadě. V souboji poražených trojek reparát složila Doubravova trojice, jíž podlehla J. Medkova. Další úspěšný reparát přišel od Pospíšila s Rosenberkem, těm podlehli Vanke. D. Putík a střídající J. Putík. Srovnáno! Resuscitovaní domácí ale ještě s návratem do života nekončili a výhrou z kategorie pohodových Doubrava a Müller poslali do kolen J. Medka, Kokšteina a alternujícího Bíbra. Hosté si na smutnou cestu ještě přibalili dvě žluté karty (Bíbr, J. Medek).

Celý článek ZDE

Fotogalerie Michala Němce


1. liga

Rozpis zápasů a výsledky Play off a Play out

Český Brod x Holice - záznam zápasu

Fotogalerie Petra Koska

S postupem mezi tuzemskou elitu to myslí vážně. Nohejbalisté Holic udělali další krok na cestě do nejvyšší soutěže. V úvodním střetnutí finálové série první ligy deklasovali Český Brod na jeho antuce a od cílové stanice je dělí jediné vítězství. Pod taktovkou svých lídrů Kopa a Mrákavy zvládali Východočeši lépe koncovky dílčích zápasů a odpor jejich soupeře v průběhu času slábl. Postup můžou pečetit už v sobotu na svém hřišti. Začala i prvoligová baráž. Přerov zdolal v prvním klání poraženého druholigového finalistu Vsetín B.

Celý článek ZDE