Žatec extraligu po bitvě udržel

Den po bitvě o mistra republiku družstev se na žateckých kurtech rozehrála bitva o to, kdo bude mít tu čest se mistrovi v příští sezóně v extralize mužů postavit.


Žatec šel do utkání s vedením 1:0 na zápasy v zádech a jeho výhra by znamenala konec v této baráži. Brod však konec sezóny na domácích kurtech odmítl a vydřel těsné vítězství. V den vzniku samostatného československého státu pak vzniknul také výsledek, který udržel Žatec v nejvyšší mužské soutěži a Brod v 1. lize.

Výsledky ZDE.


Extraliga - baráž

SKN Žatec x TJ Slavoj Český Brod 5:2

Jak Žatec tak Český Brod mají bohaté zkušenosti s hrou na hraně dvou nejvyšších mužských soutěží. Ať už při učinkování v extralize či 1. lize. Někdy se při této činnosti střetávají i napřímo, naposledy v loňské sérii extraligového play-out. Tam poměrem 2:1 uchoval naděje na záchranu severočeský celek. A i letos má k udržení mezi elitou blíže - v prvním barážovovém klání doma Středočechy porazil.

Celý článek ZDETJ Slavoj Český Brod x SKN Žatec 5:4SKN Žatec x TJ Slavoj Český Brod 5:2

Zatímco oči nohejbalových fandů o víkendu byly zacíleny na superfinálový den v Praze, bez větší pozornosti se v nejvyšší mužské ligové soutěži odehrál ještě jeden souboj. Ten horrorový, o bytí a nebytí. V barážovém klání se poražený finalista z 1. ligy Český Brod střetl s vítězem extraligového play-off ze Žatce. Právě ten zvládl jak první tak třetí souboj a i na druhý letošní záchranářský pokus byl úspěšný.

Celý článek ZDE

Žatecký a lounský deník: Žatec slaví. Nohejbalisté znovu udrželi extraligu

Žatečtí nohejbalisté zvládli rozhodující zápas o záchranu extraligy. Ve třetím duelu barážové série doma porazili Český Brod 5:2 a i v další sezoně si zahrají mezi elitou. Celý článek ZDE